Prvi poraz Međimurja na domaćem terenu od 28. listopada 2014.

Sportnet • ponedjeljak, 07.11.2016.

Odigrano je 12.kolo 3. HNL Istok u kojem je bilo par iznenađenja i zanimljivih rezultata. Vodeći Varaždin napravio je novi kiks odigravši neodlučeno sa Mladosti iz Ždralova, Slavonija je uzela sva tri boda u Čakovcu, dok je najuvjerljiviju pobjedu kola ostvarila Slavija iz Pleternice protiv fenjeraša Višnjevca.

AUTOR: Ivan Šola

Do četvrte prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Slavije iz Pleternice koji su na svome travnjaku uvjerljivo porazili Višnjevac. Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo golova, domaćine je u vodstvo doveo Leo Mikić u 49.minuti utakmice. Do kraja utakmice Matej Peharda u 73.minuti i Tomislav Žuljević deset minuta kasnije postavili su konačan rezultat na 3:0.

Derbi kola odigran je u Varaždinu gdje je istoimeni domaćin dočekao vrlo neugodnu Mladost iz Ždralova. Od početka utakmice igralo se samo na gol gostiju, domaćini su bili puno dominantniji i trud se isplatio u 31.minuti utakmice kada je Josip Golubar izašao sam pred gostujućeg vratara Kristijana Srbljanovića i rutinirano pogodio za 1:0. U nastavku utakmice domaćini su nastavili stvarati prilike, ali nisu uspjeli slomiti svoga protivnika. Igrala se 64.minuta kada su gosti šokirali Varaždin, nakon kornera najspretniji je bio Matija Vrbanić koji je poravnao rezultat na 1:1. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Još jedan derbi kola odigran je u Čakovcu gdje su se susreli Međimurje i Slavonija iz Požege. U vrlo zanimljivoj i sadržanoj utakmici goste je u vodstvo doveo Ivan Jakešević u 21.minuti utakmice, a do kraja poluvremena Slavonija je zahvaljujući Bruni Bobanu povećala svoju prednost na šokantnih 0:2. Do kraja utakmice Međimurje je uspjelo samo ublažiti poraz u 88.minuti zgoditkom Nenada Erića. Ovo je prvi domaći poraz Međimurja još od 28.10.2014.

Županijski derbi odigran je u Oriovcu gdje su se susreli domaći Oriolik i Marsonia iz Slavonskog Broda. U vrlo otvorenoj i borbenoj utakmici mreže se nisu tresle, pa je samim time rezultat na kraju iznosio najrealnijih 0:0.

Do treće uzastopne a ukupno pete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Bijelog Brda na gostovanju kod Belišća. U utakmici koja nije obilovala prigodama jedini pogodak na utakmici postignut je na početku drugog poluvremena. Igrala se 49.minuta utakmice kada je Domagoj Damjanović zabio za 0:1 i donio velika tri boda gostima. Do kraja utakmice domaćini su ostali s igračem manje kada je zbog grubog starta izravni crveni karton zaradio Domagoj Grgić.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Ivankovu gdje je domaći Bedem dočekao Croatiju iz Đakova i upisao nova tri boda. Junak utakmice bio je domaći napadač Ivan Koledić koji je postigao hat-trick, a poraz je na samom kraju utakmice ublažio Josip Mišić za konačni rezultat 3:1.

Do četvrte prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Koprivnice koji su na domaćem terenu minimalno porazili Vukovar 1991. Pogodak vrijedan sva tri boda postigao je Leo Kovačić u 61.minuti utakmice. Ovom pobjedom Koprivnica je skočila na 12.mjesto i barem na kratko pobjegla iz zone ispadanja.

Petu prvenstvenu pobjedu upisala je druga momčad Osijeka na gostovanju kod Bjelovara. Kroz cijelu utakmicu gosti su bili puno nadmoćniji protivnik i zasluženo poveli u 22.minuti kada je Danijel Lončar pogodio mrežu domaćeg vratara Dinka Gavranovića. U nastavku gosti ostaju s igračem manje kada je zbog drugog žutog kartona igru napustio Karlo Lulić. Do kraja utakmice domaćini su se pokušavali vratiti u utakmicu, a u 82.minuti utakmice Mihael Klepač postiže pogodak za 0:2 i time zaključuje pitanje pobjednika. Ovom pobjedom Osijek se popeo na peto mjesto tablice, dok se Bjelovar nalazi na pretposljednjem mjestu i sigurno je najveće razočarenje ove sezone.