Druga momčad Hajduka nastavila nizati pobjede

Sportnet • ponedjeljak, 07.11.2016.

Odigrano je 14. kolo 3.HNL Jug u kojem je vodeći dvojac ostvario uvjerljive pobjede. Hajduk je na domaćem terenu porazio Kamen, Hrvace je deklasiralo OSK-Otok, dok je derbi kola u Dubrovniku završio bez pogodaka.

AUTOR: Ivan Šola

Druga momčad Hajduka nastavlja pobjeđivati, ovaj puta na domaćem terenu je nastradao Kamen iz Ivanbegovine. Igrala se 22.minuta utakmice kada je Nicholas Lohinski donio domaćinima prednost 1:0. Pitanje pobjednika bilo je riješeno nakon sat vremena igre kada su Deni Jurić i Josip Jozić u samo dvije minute donijeli velikih 3:0. Do kraja utakmice u listu strijelaca upisao se i Josip Juranović za konačni rezultat 4:0.

Šestu prvenstvenu pobjedu ostvarili su nogometaši Junaka koji su na svome travnjaku nakon preokreta porazili Neretvu. Gosti su poveli u 31.minuti kada je Marin Matić iskoristio neopreznost domaće obrane i zabio za 0:1. Odgovor domaćina čekao se u 58.minuti kada je Mario Mornar poravnao rezultat na 1:1. A za potpuni preokret pobrinuo se Nino Alegić-Vučemilović koji je u 84.minuti postigao pogodak za 2:1.

U Stobreču je odigran derbi začelja gdje su se susreli domaći Primorac i Zmaj iz Makarske. U vrlo zanimljivoj i sadržanoj utakmici poveli su domaćini na isteku pola sata kada je mrežu gostujućeg vratara Dine Hodžića zatresao Frane Barać. Do kraja utakmice domaćini su bili nešto bolji protivnik, a pitanje pobjednika riješeno je u 87.minuti kada je Marin Bakić zabio za 2:0 i velika tri boda Primorca s kojima su pobjegli iz zone ispadanja.

Do sedme prvenstvene pobjede stigao je Primorac iz Biograda koji je na svome travnjaku minimalno, ali zasluženo porazio Orkan. Igrala se 41.minuta utakmice kada je iskusni Željko Malčić doveo domaćine u vodstvo. Primorac je u 73.minuti poduplao svoju prednost iz kaznenog udarca kojeg je sigurno realizirao Zvonimir Miletić, a samo dvije minute kasnije Marin Jukić smanjio je rezultat na konačnih 2:1.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvarili su nogometaši Hrvaca koji su na svome stadionu s čak 6:0 porazili OSK Otok. Igrala se 27.minuta utakmice kada je Željko Sabljić doveo domaćine u vodstvo. Na nove golove čekala se 57.minuta kada je na 2:0 povisio Vladimir Štimac, a samo deset minuta kasnije Ivan Zorica zabija za 3:0. U 79.minuti svojim drugim golom Željko Sabljić povisuje na 4:0, a do kraja utakmice u listu strijelaca upisali su se još Tomislav Dadić i Stipe Barać.

Uvjerljivu pobjedu upisala je i Croatia koja je na domaćem terenu deklasirala Val rezultatom 4:0. Igrala se 20.minuta kada je domaćine u vodstvo doveo Tomislav Brnadić, a do kraja poluvremena Ante Vuković je povisio prednost na 2:0. U nastavku smo vidjeli još dva gola, prvo je u 68.minuti zabio Tomislav Mrkonjić, a deset minuta do kraja konačni udarac gostima zadao je Tomislav Gudelj.

Vrlo dobru i zanimljivu utakmicu mogli su vidjeti gledatelji u Opuzenu gdje su se susreli Neretvanac i Zmaj s Korčule. Stipe Baran doveo je goste u vodstvo već u desetoj minuti, a samo minutu kasnije Dino Deak poravnao je rezultat na 1:1, ipak do kraja poluvremena Branko Čubrilo donio je novu prednost Zmaju na 1:2. U drugom poluvremenu Ante Babić dvama pogocima u razmaku od samo sedam minuta donio je potpuni preokret na 3:2. Ovom pobjedom Neretvanac se probio u sami vrh, gdje vlada velika gužva.

Do četvrte prvenstvene pobjede i bijega sa zadnjeg mjesta stigli su nogometaši Omiša koji na svome travnjaku sa 2:0 porazili Jadran iz Ploča. Junak utakmice bio je Duje Bilić koji je u prvom poluvremenu postigao oba gola za velika tri boda, dok su gosti ovim porazom pali u zonu ispadanja.

Derbi kola odigran je u Dubrovniku gdje su se susreli GOŠK i Zadar koji je u zadnje vrijeme u odličnoj formi. U vrlo uzbudljivoj i dinamičnoj utakmici mreže se nakon 90.minuta nisu tresle, pa je tako rezultat na kraju iznosio 0:0.