Unionu ne ide ni bez Bjelice: Protiv Kölna ispustio nemoguće

Mario Borko • subota, 11.05.2024.

Tri od četiri utakmice 33. kola Bundeslige, igrane od 15:30, završile su bez pobjednika, identičnim rezultatom 1:1. Köln je kod kuće nadoknadio dva gola zaostatka protiv Union Berlina i tako ostao u igri za ostanak...

Kada donosimo izvještaje iz Bundeslige uglavnom je Bayer Leverkusen taj koji preokretima u posljednjim sekundama puni naslovnice. Ovu subotu tu je ulogu preuzeo Köln koji je na svom stadionu tri minute prije kraja utakmice bio pred ispadanjem iz lige, a onda je postigao dva gola, preokrenuo rezultat protiv Union Berlina, upisao tri boda i ostao u borbi za ostanak.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Union je nakon domaćeg 3:4 poraza od Bochuma smijenio Nenada Bjelicu. Željezni su se nadali da će to u momčadi izazvati pozitivan šok i da će kod već gotovo otpisanog Kolna doći do tri boda koja bi bila ogroman korak prema ostanku u Bundesligi. Sve je krenulo kao iz bajke kad su Robin Knoche u 15. minuti i Kevin Volland u 19. doveli Berlinčane u vodstvo. Domaći se nisu predavali, a Florian Kainz u 45. minuti iz kaznenog udarca vratio je nadu.

Köln je u drugom dijelu dominirao, nije ni Union bio bez šansi, ali luda završnica otišla je na stranu domaćih. Steffen Tigges u 87. je minuti, nakon gužve i odbijanja u šesnaestercu, zabio za 2:2, a Damion Down u 92. donosi potpuni preokreti i ludilo na tribinama RheinEnergieStadiona.

Köln je s tri boda ostao na 17. mjestu, šanse za ostanak su bez obzira na pobjedu vrlo male, ali i dalje žive. Union je još uvijek u sigurnoj zoni, ali Mainz 05 ima ga priliku prestići i baciti u dodatne kvalifikacije. Josip Juranović u igru je ušao u 72. minuti.

RB Leipzig je protiv Werdera mogao praktički osigurati četvrto mjesto, ali nije uspio. Nicolas Seiwald u 35. minuti postigao je autogol i poklonio gostima vodstvo. Benjamin Šeško svojim je 13. pogotkom ove sezone u 61. donio Bikovima jedan bod. Leipzig u posljednjem kolu gostuje u Frankfurtu, a Bremen će kod kuće protiv Bochuma pokušati završiti sezonu pobjedom i stići do osmog mjesta.

Freiburg je u izravnom dvoboju za sedmo mjesto protiv Heidenheima uspio obraniti svoju poziciju. Ritsu Doan doveo je Brazilce iz Breisgaua u vodstvo u 29. minuti, ali Kevin Sessa već u 37. izjednačuje rezultat. Do kraja susreta mreže su mirovale, Freiburg je ostao na poziciji koja vodi u Konferencijsku ligu, ali dao je priliku Hoffenheimu da ga prestigne. Freiburg u posljednjem kolu putuje u Berlin na noge Unionu, a Heidenheim će sjajnu debitantsku sezonu u ligi završiti kod kuće protiv Kölna.

Borussia Moenchengladbach bodom je protiv Eintracht Frankfurta i teoretski osigurala ostanak u ligi. Robin Hack bio je strijelac za rano vodstvo, ali Junior Dina Ebimbe u 35. minuti donio je bod Eintrachtu koji će sezonu završiti na šestom mjestu i nadati se da će ono dogodine voditi u Ligu prvaka. Sezonu za zaborav Borussia će zaključiti idućeg vikenda kod Stuttgarta, a Frankfurt će svoje mogućnosti testirati protiv Leipziga. Hrvoje Smolčić svih je 90 minuta proveo na klupi.