Bundesliga, 33. kolo, 11.05.2024, 18:30 h
Mainz 05 3:0 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Mainz 05 napunio mrežu Borussije Dortmund i tako pobjegao iz zone ispadanja

Mario Borko • subota, 11.05.2024.

Subotu u Bundesligi zaključili su Mainz 05 i Borussia Dortmund. Domaći su ovoj utakmici pristupili s puno više motiva i to se najbolje vidi na rezultatu. Slavili su s 3:0 i pobjegli iz zone ispadanja...

Čini se da se momčad Edina Terzić dobrano opustila nakon ulaska u finale Lige prvaka. Crno-žuti istrčala su u gotovo potpuno izmijenjenom sastavu, a iskoristio je to Mainz 05 koji je uvjerljivo slavio s 3:0 i tako pobjegao iz zone ispadanja.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Samo je Nico Schlotterbeck od današnjih startera bio prvotimac i u utakmici polufinala Lige prvaka protiv PSG-a. Borussia je bolje krenula u susret, ali sve je vrlo brzo preokrenulo. Mainz je u razmaku od 11 minuta zabio tri gola i stvorio nedostižnu prednost. Nullfünferi su poveli u 12. minuti. Nakon sjajne akcije poentirao je Leandro Barreiro.

U 19. minuti vratar Alexander Meyer ničim izazvan poklonio je loptu Jae-sung Leeju koji šalje loptu u praznu mrežu. U 23. isti je igrač još jednu odličnu akciju Mainza pretvorio u pogodak i tako riješio pitanje pobjednika. Igrači Borussije kao da su se pomirili s porazom i do kraja nisu ozbiljnije zaprijetili vratima suparnika.

Ovom pobjedom Mainz je pobjegao iz opasne zone. Prije devet kola to se činila kao nemoguća misija, ali od tada je momčad Bo Henriksena nanizala osam utakmica bez poraza i četiri pobjede. U tom je razdoblju osvojila gotovo dvije trećine svih bodova i sada se nalazi na 15. mjestu s dva boda više od Union Berlina. Nullfünferi u posljednjem kolu gostuju kod Wolfsburga, a ovom su pobjedom u najmanju ruku osigurali doigravanje za ostanak u ligi.

Dortmund će sezonu završiti na petom mjestu, a u zadnjem kolu na Westfalen dolazi posljednjeplasirani Darmstadt. Crno-žuti nakon toga imat će gotovo dva tjedan za pripremu finala Lige prvaka protiv Real Madrida.