Pet crtica iz Splita, Žuti tricama srušili Zadar

Petar Jenjić • srijeda, 29.05.2024.

U Splitu je odigrana treća finalna utakmica košarkaškog prvenstva Hrvatske. Istoimeni domaćin odigrao je jako dobro, upisao pobjedu 87:77 i može ostaviti Zadar na korak do obrane naslova. Nakon svake utakmice donosimo nekoliko crtica, pa je to slučaj i večeras...

5. Atmosfera

Mala dvorana Gripe i nekada Jazine dosta su skučenije u odnosu na Višnjik i uz manji broj gledatelja može se stvoriti sjajna navijačka atmosfera. Nismo ni sumnjali da će tako biti i danas, kako od strane Splitovih, tako i od Zadrovih navijača koji su standardno pohodili dvoranu u velikom broju.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

4. Trica

Uz izvrstan vanjski šut neke momčadi, teško je protivniku dobiti utakmicu. Split je zabio 14 trica iz 31 pokušaja (45 posto), dok je Zadar bio nešto lošiji, 9/26 (34 posto), ali Žuti su pogađali u ključnim trenucima.

3. Vito Kučić

Odlični mladi razigravač ubacio je 15 poena u drugoj četvrtini, a do kraja još šest koševa. Dodao je pet skokova, tri asistencije bez izgubljene lopte za nešto manje od 22 minute u igri.

2. Shannon Shorter

Iskusni Amerikanac u ključnim trenucima odigrao je sjajnu napadačku rolu. Samo je 24 sekunde proveo izvan terena, a susret je zaključio s 29 poena (7/11 za dva, 5/9 za tricu) i šest skokova. Povezao je dvije trice kad se utakimca lomila.

1. Kraj suše?

Samo jednom Split je bio prvak Hrvatske, bilo je to još 2003. godine. Godinu dana kasnije u Jazinama je osvojio Kup Krešimira Ćosića, a nakon toga više ništa. Okruglih 20 godina čeka na trofej, a čini se da bi suši mogao doći kraj.

Naravno, nešto će se tu još pitati i Zadar. Četvrta utakmica igra se u petak.