Hrvatska ženska reprezentacija minimalno slavila protiv Kosova

Petar Jenjić • petak, 31.05.2024.

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija upisala je drugu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Na gostovanju kod Kosova slavila je s 0:1...

Nakon minimalne pobjede protiv Ukrajine, hrvatska ženska nogometna reprezentacija upisala je i drugo slavlje istim rezultatom na gostovanju kod Kosova, najslabije ekipe u skupini.

Igraj na kvalifikacije za EP (ž) na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U utakmici trećeg kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo, izabranice Nenada Gračana slavile su rezultatom 0:1 i tako došle do šest bodova u skupini.

Poslije prvog poluvremena nije bilo golova, a u finišu istog domaće igračice ostale su s igračicom manje nakon drugog žutog kartona Blerte Smaili u 42. minuti.

Pogodak vrijedan pobjede postigla je Ivana Rudelić u 58. minuti susreta, a asistencija se piše Ani Marković. Stanje na semaforu nije se mijenjalo do kraja utakmice.

Wales je vodeći u skupini sa šest bodova iz dvije utakmice i gol razlikom 10:0. Isti broj bodova, ali lošiji međusobni omjer, ima Hrvatska. Ukrajina je treća s tri boda, a Kosovo četvrto bez bodova.

Sljedeću utakmicu Hrvatice će igrati ponovno protiv Kosova, na domaćem terenu 4. lipnja.