Osasuna 2:1 Las Palmas
Las Palmas

Ante Budimir izborio i realizirao kazneni udarac u pobjedi svoje Osasune

Mario Borko • subota, 21.09.2024.

U drugoj utakmici dana u španjolskoj LaLigi, Osasuna je na svom terenu pobijedila Las Palmas. Jedan od junaka pobjede bio je hrvatski reprezentativac Ante Budimir koji je odličnu predstavu okrunio pogotkom iz kaznenog udarca...

Odlične vijesti stižu iz Španjolske. U drugoj utakmici dana, u sklopu šestog kola LaLige, Osasuna je s 2:1 pobijedila Las Palmas, a prvi je pogodak na utakmici djelo hrvatskog reprezentativca Ante Budimira.

Igraj na utakmice LaLige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U startu su obje momčadi bile vrlo oprezne i pravih prilika nije bilo do 16. minute kad je na poziv iz VAR sobe sudac odlučio dosuditi kazneni udarac za Osasunu.

Budimir je bio vidno povlačen u šesnaestercu, a hrvatski reprezentativac sam je odlučio izvesti kazneni udarac i mirno je pogodio za vodstvo svoje momčadi u 39 minuti.

Slavlje domaćina nije dugo trajalo. Samo dvije minute kasnije Sandro Ramirez sjajno je ubacio nakon kombinacije iz kornera, a Alberto Moreno na drugoj vratnici poentirao za 1:1.

Domaćini su do tri boda stigli u 60. minuti. Ruben Garica je bio asistent, obrana gostiju bila je katastrofalno postavljena, Budimir je na sebe vezao braniča, a Aimar Oroz je utrčao u prazan prostor i poentirao za velika tri boda.

Osasuna je stigla do treće pobjede i desetog boda i trenutno je sedma. Povratnik u ligu, Las Palmas, je pretposljednji sa samo dva boda.

U idućem kolu Osasuna gostuje kod Valencije, a Las Palmas dočekuje Real Betis. test