Valladolid 0:0 Real Sociedad
Real Sociedad

Real Sociedad bez pobjede kod imenjaka, Sučiću 60 minuta

Mario Borko • subota, 21.09.2024.

U prvom subotnjem susretu šestog kola LaLige imenjaci, Real Valladolid i Real Sociedad, remizirali su bez bodova. Na terenu su bila i dvojica Hrvata, a bodom mogu biti zadovoljniji domaćini...

Real Sociedad je na gostovanju kod imenjaka Real Valladolida nastavio svoju seriju negativnih rezultata. Završilo je 0:0, a za Baske je ovo bio tek peti osvojeni bod u šest kola. Valladolid je na istom bodovnom učinku, ali od povratnika u ligu su puno manja očekivanja.

Igraj na utakmice LaLige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćini su bolje ušli u utakmicu, ali krajem prvog poluvremena Sociedad je preuzeo kontrolu, napravio pritisak, no bez učinka. U drugom dijelu bilo je prilika i s jedne i s druge strane, ali mreže su ostale netaknute. Remi je na kraju najrealniji ishod susreta.

Hrvatski reprezentativac Luka Sučić ponovno je bio u početnoj postavi, ali ovog puta je bio nešto samozatajniji nego u prethodna dva nastupa. Iz igre je izašao u 61. minuti, a imao je jedan pokušaj koji je otišao preko gola.

S druge strane kod Valladolida Stanko Jurić odradio je svih 90 minuta, a stvorio je i najbolju priliku na utakmici za svoju momčad. Bivši igrač Hajduka ima vrlo dobar status u Valladolidu i igra nogomet karijere.

Valladolid u idućem kolu gostuje kod poljuljane Seville, a Sociedad će prije nego što ugosti Valenciju, u Nici odigrati prvo kolo Europske lige. test