Dubrava - Cedevita: Tricama do iznenađenja

Branimir Korać • petak, 26.10.2007.

Šuterski briljantna večer Dubrave dovela je do iznenađenja već na samom startu A-1 lige košarkaša. U susretu prvog kola Dubrava je u svojoj dvorani nadigrala favoriziranu Cedevitu 95:88 zahvaljujući ponajviše sjajnim tricaškim razdobljima...

Cedevita je na gostovanje kod Dubrave otišla kao veliki favorit i malo tko je očekivao kako će domaćin iznenaditi. Gosti pojačani iskusnima Rimcem i Čolakom su prvi favorit za osvajanje ovog prvog dijela prvenstva, ali na gostovanju u Dubravi nisu previše toga pokazali. Nisu igrali toliko loše, ali domaćin je imao nevjerojatnu šutersku večer i tricama je doslovno pregazio Cedevitu.

Nakon izjednačenog početka, Cedevita se uspjela u osmoj minuti odvojiti na 20:14, no Dubrava predvođena Bošnjakom i Baračem tada radi seriju 10:0 do kraja prve četvrtine i preuzima kontrolu nad rezultatom.

Tricama Novačića i Dujmovića uspjela je Cedevita poravnati u 12. minuti na 29:29, no domaćin se ponovno odvaja i održava do kraja prvog dijela prednost od pet-šest poena. Posebno dobro u prvih deset minuta igrao je Tomislav Čuljak kojem su se u nastavku susreta priključili i Bošnjak, Barać i Vragović.

Drugo poluvrijeme ne donosi novosti što se tiče rezultata, domaćin tricaški sjajno otvara drugih 20 minuta te bježi i na deset poena viška. Najvišu prednost imali su u 36. minuti kada Vragović podiže na 87:72, Slaven Rimac vraća Cedevitu na ulasku u samu završnicu na minus pet, ali bliže od toga gosti nisu došli.

Kod Dubrave najbolji su bili Tomislav Čuljak s 22 poena (6/12) i šest skokova te sjajni Vinko Bošnjak sa 17 poena (5/9), deset asistencija i devet ukradenih lopti. Kod gostiju Slaven Rimac ubacio je 31 poen (10/18), a Pero Dujmović dodao je 14 poena (5/11) i deset skokova.