Borik - Svjetlost Brod: Brođani propustili priliku

Branimir Korać • nedjelja, 28.10.2007.

U posljednjem susretu prvog kola A-1 lige košarkaša Borik je na svom parketu svladao Svjetlost Brod s minimalnih 76:75. Brođani su mogli i do pobjede, ali u završnici nisu uspjeli doći do poena...

U ponešto izmijenjenim sastavima ušli su u novu sezonu i zadarski Borik i Svjetlost Brod. Zadrani su se u posljednji trenutak pojačali iskusnim Jurom Ružićem dok su Brođani također osnažili momčad s nekoliko iskusnih prvoligaških igrača.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri bez rezultatskih iskakanja. Gosti su sredinom prve četvrtine došli do pet poena prednosti što im je bila i najveća prednost, ali do isteka prvih deset minuta nisu uspjeli tu prednost i povećati. Već na startu druge četvrtine tricama Jurjevića i Mrve domaćin poravnava na 23:23, a polaganjem Čulara i preuzima vodstvo.

Od 14. do 17. minute Borik igra odlično, zatvara prilaze košu, a u napadu radi seriju 11:0 za bijeg na 36:25. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Borika 46:32 što je ujedno bila i najviša prednost za jednu momčad tijekom susreta.

U trećoj četvrtini domaćin pada, a Brođani to koriste i rade preokret. Do 27. minute rade velikih 21:6 i preuzimaju vodstvo te vraćaju utakmicu u neizvjesnost. Do posljednjih trenutaka igralo se praktički koš na koš i u posljednjoj minuti Borik ima vodstvo 76:73. Jurica Spahija polaže za 76:75, a Tomislav Dražović gubi loptu i daje priliku Brođanima da dođu do pobjede. Rimac i Budimir pokušali su pogoditi za pobjedu, no nisu bili precizni i Borik slavi 76:75.

Najbolji kod Borika bili su Mate Mrva s 22 poena i šest skokova te Ivan Čular sa 17 poena. Kod gostiju Krunoslav Rimac ubacio je 28 poena, a Jurica Spahija dodao je 13.