Dubrovnik - Kvarner: Iskustvo nije dovoljno

Branimir Korać • subota, 27.10.2007.

Kvarner Novi Resort neuspješno je otvorio novu sezonu. Iako su u ovu sezonu ušli s velikim očekivanjima, adekvatno se pojačali nekolicinom iskusnih igrača, na startu sezone u Dubrovniku upisali su tijesan poraz 78:73...

Vrlo dobar dvoboj mogli su vidjeti gledatelji u Dubrovniku. Ambiciozni Kvarner došao je po pobjedu, međutim domaćin se nije unaprijed predao i na kraju je upisao zasluženu pobjedu. Odlučio je mali fond igrača kod gostiju, trener Brajković rotirao je tek praktički sedmoricu igrača što je bilo premalo za nešto više u ovom susretu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u posve izjednaenom susretu u kojem je tek Dubrovnik na kraju poluvremena uspio stvoriti značajniju prednost. Zakucavanjem Brkića te tricom Glavinića Dubrovnik u posljednjoj minuti odlazi na 47:40 i ima ugodniju prednost uoči nastavka susreta.

Odlično domaćin otvara trećih deset minuta i u 23. minuti ima visokih 59:46 i prednost od desetak poena ima do same završnice četvrtine kada Mance i Šamanić vraćaju goste na svega tri poena zaostatka.

Posljednju četvrtinu Kvarner otvara serijom 8:0 i preuzima vodstvo 71:67, četiri minute do kraja susreta vodi 73:69, ali nakon toga ne ubacuje niti poena. U samom finišu susreta Glavinić, Lučić i Škifić rade preokret i vode Dubrovčane do pobjede.

Najbolji u domaćem sastavu bili su Josip Glavinić s 27 poena (9/15) i šest asistencija te Maro Lučić sa 16 poena (5/17) i osam skokova. Kod Riječana Marijan Mance ubacio je 29 poena (12/19) uz devet skokova, Marko Šamanić dodao je 24 poena (8/17) i sedam skokova, a Davor Vidačak uhvatio je 15 skokoba.