Šibenik - Alkar: Slatka osveta Šibenčana

Ivana Jurica • petak, 26.10.2007.

Pobjedom nad velikim dužnikom iz prošle sezone, sinjskim Alkarom, šibenski su košarkaši otvorili novu sezonu pred domaćim navijačima. Bila je to utakmica za uživanje u kojoj su domaći igrači u potpunosti nadigrali i visoko porazili goste iz Sinja...

Domaćini su sjajno otvorili utakmicu. Već u drugoj minuti imali su vodstvo od 8:0 što je gostujućeg trenera Caktaša primoralo da pozove prvi time-out. No, nije to omelo razigrane Šibenčane koji su neumoljivo punili koš Sinjana pod dirigentskom palicom mladog Luke Petkovića.

U šestoj minuti igre domaćini su po prvi put došli do prednosti od deset pogodaka razlike, a već u sljedećem napadu ta je razlika bila i veća. Razliku je samo kratkotrajno smanjio Toni Caktaš svojom drugom tricom. Raspoloženi Zoran Vrkić svojom je prvom tricom, sa zvukom sirene, zaključio prvu četvrtinu. Domaćin je imao prednost od 32:17.

Slika 1 od 2.

Tricom Petra Maleša domaćini su otvorili drugu četvrtinu. Prednost Šibenika brzo je rasla, već sredinom tog dijela igre domaćini su tricom Petkovića stigli i do +20. Najraspoloženiji u gostujućim redovima bili su Toni Caktaš i Josip Đapo koji su svojim koševima koliko toliko pokušavali održati korak sa Šibenčanima.

Narančasti su na poluvrijeme otišli sa 23 koša prednosti (53:30). Najefikasniji je bio trojac Maleš, Vrkić i Petković koji su postigli 33 koša, više nego cijeli Alkar. Velika je razlika bila i u skokovima, domaćini su imali 14, a gosti samo pet skokova.

Treću četvrtinu pogocima je otvorio Đapo, koji je uz T. Caktaša bio jedini raspoloženi igrač Sinjana. Domaćini su i dalje bili efikasni i raznovrsni. Njihova prednost stalno je rasla, te je minutu prije kraja treće četvrtine iznosila i 32 koša razlike (73:41). Trener Kalpić uveo je tad u igru i Luku Mijalića,a on mu se odmah odužio tricom za 76:44.

Slika 2 od 3.

Gostujući trener Caktaš izrotirao je sve igrače, no, raspoloženom dvojcu nije mogao pronaći raspoloženog suigrača da im se priključi u pokušaju smanjenja šibenske prednosti. S druge strane, svi igrači koje je domaći trener uveo u igru upisali su se u strijelce. Utakmicu je svojim šestim košem zaključio Miro Bilan (99:65).

Funcuti, koji su tijekom cijele utakmice gromoglasno bodrili svoje igrače, zadovoljni su napustili Baldekin. S osvajanjem prvih bodova istaknuta je i kandidatura za visoki plasman ove sezone. A ono što još više raduje je i odlična igra mladih i perspektivnih šibenskih igrača.