Šibenik NCP - Mladost: Remi u Crnici

Ivana Jurica • nedjelja, 02.03.2008.

Četvrti put ove sezone snage su u bazenu odmjerili šibenski vaterpolisti i zagrebački Žapci. Tri su puta igrači Ivice Tucka ostali za korak prekratki pa je Mladost slavila ta tri puta. U subotu su, ipak, Šibenčani uspjeli otkinuti bod gostima …

Šibenik NCP - Mladost 13:13 (5:3, 4:4, 1:3, 3:3)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja: 400

Šibenik NCP: Perčinić (10 obrana), Španja, Jelača, Letica 1, Petković 7, Zeljak 2, Rončević, Brkić, Vrbičić 1, V. Burić 1, Paškvalin, Samodol, Petričević, Čule 1, trener: Ivica Tucak

Mladost: Jurin, D. Burić 1, Smith, Vrdoljak 6, Babić 1, Franković 1, Antonijević 1, Đogaš, Karač, Muslim 1, Buljubašić 2, Franičević, Pavić (10 obrana), Lončar, trener: Milorad Damjanić

Igrač više: Šibenik NCP 8/14, Mladost 5/12

Peterci: Šibenik NCP 2/2, Mladost 1/1

Osobne greške: Šibenik NCP 12, Mladost 14

Tri osobne greške: Jelača 25., Smith 26., V. Burić 29., Antonijević 30., D. Burić 31.

Suci: Franulović (Rijeka) i Rak (Dubrovnik)

Odlično su Šibenčani otvorili utakmicu, već na početku imali su prednost od 5:1, a do kraja četvrtine Mladost je postigla dva gola i smanjila prednost. U idućoj četvrtini nastavilo se također vrlo efikasno. Mladostaši su preko svog kapetana i najboljeg igrača Zdeslava Vrdoljaka u 14. minuti došli do izjednačenja (6:6). Ali na odmor su domaći dupini otišli s dva pogotka prednosti (9:7).

Već početkom treće četvrtine imaju i vodstvo od 10:7, strijelac je bio Antonio Petković koji je do kraja utakmice postigao ukupno sedam golova. Bio je to ujedno i jedini gol Šibenčana u toj četvrtini, dok su Zagrepčani postigli tri, pa se u odlučujućih osam minuta ušlo poravnato (10:10).

U posljednju minutu igre Šibenik NCP ušao je sa golom prednosti (13:12). Dvije sekunde prije kraja isključen je Petković, a Mladost je preko Nikole Franičevića iskoristila igrača više i poravnala na 13:13 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Najbolji strijelac na utakmici bio je šibenski topnik Antonio Petković, dok je samo jedan gol manje postigao mladostaš Vrdoljak.

Remi u Crnici nije donio nikakve promjene na tablici. Šibenik NCP ostao je treći s četiri boda, dok je Mladost i dalje druga sa sedam bodova. U sljedećem kolu, koje je na rasporedu u srijedu (05. ožujka) Šibenčani su domaćini splitskom Mornaru, dok se u Zagrebu igra derbi Mladost-Jug CO.