Medveščak - POŠK: Crna serija se nastavlja

Hrvoje Vuković • nedjelja, 02.03.2008.

Četvrto kolo vaterpolske Lige za ostanak donijelo je gostovanje POŠK-a kod zagrebačkog Medveščaka. I dok su prošle godine ove dvije momčadi jedine bodove tražile upravo u međusobnim susretima, ove sezone Splićani su napravili daleko bolji posao, a to je potvrđeno i novom pobjedom protiv (pre)slabih Medvjeda...

MEDVEŠČAK – POŠK 8:11 (1:5, 3:3, 2:3, 2:0)

Zagreb, Bazen u Utrinama

Medveščak: Kavur, Skender 1, Oreški, Perković, Gledec, Vegar 1, Milički, Kolar, Bojić 1, Grbeš, Ćuk 2, Blažević 3, Farkaš, Geratović, trener: Golubić

POŠK: Kačić, Barbarić, Delić, Delaš 2, Bezić 3, Živković 2, Popović, Vuleta, Maras, Maškarić 1, Moody, Oreb 3, Vranković, Vuko, trener: Asić

Suci: Brala i Copić

Gosti su krenuli daleko bolje i već na samom startu pokušali prelomiti utakmicu. Domaćini, koji i ovu sezonu koriste za uvođenje mladih igrača u seniorsku momčad, nisu puno izdržali, budući daje već nakon prve četvrtine bilo 5:1 za Splićane. Do poluvremena je uslijedilo lagano opuštanje POŠK-a, pa je i razlika uoči treće četvrtine ostala plus četiri.

U nastavku ništa novo. Gosti su rutinski održavali prednost, da bi potom u posljednjih osam minuta ipak dozvolili Medveščaku da se približi na prihvatljivih minus tri, no pobjeda i dva nova boda za diobu prvog mjesta na tablici nisu dolazili u pitanje. Najbolji u redovima domaćina bio je Blažević sa tri pogotka, a isto toliko zabili su i Oreb i Bezić u redovima POŠK-a.