Jadran - Primorje: Bodovi vrha vrijedni

Hrvoje Vuković • utorak, 04.03.2008.

Nakon što su u prvom svom susretu u Ligi za ostanak iznenadili Riječane u njihovom bazenu i s Kantride odnijeli bod, vaterpolisti Jadrana u četvrtom su kolu ipak poraženi od nešto snažnijeg Primorja koje je tako zadržalo prvo mjesto na tablici...

JADRAN SD – PRIMORJE EB 7:11 (1:1, 3:4, 1:3, 2:3)

Split, Bazen u Poljudu

Jadran SD: Škiljo, Blažević, Bosančić 2, Letica, Vukić 1, Kuzmanić 2, Milardović, Brnas, Pleić, Banovac, Tomašević, Vlaić, Travnikar 2, trener: Jurčević

Primorje EB: Križanec, Verač, Car, I. Krapić 1, An. Brala, Frajman 1, Tiškivski 1, Al. Brala 1, Vrlić, Barač 3, Beltrame, Bratić, Jurišić, Krizman 4, trener: Roje

Suci: Tomić i Savinović

Prva četvrtina nije ponudila prednost za niti jednu momčad, pa je tako tih početnih i izjednačenih osam minuta završilo rezultatom 1:1. U nastavku su gosti iz Rijeke bili nešto precizniji i do poluvremena imaju minimalnu prednost 4:5. Treća dionica pokazala se presudnom. Riječani su se odvojili na plus tri i tu prednost više nisu ispuštali do kraja, već su je i povećali na konačnih 7:11.

Najbolji u redovima gostiju bili su Krizman sa četiri i Barač sa tri pogotka, dok su kod Splićana Bosančić i Travnikar postigli po dva. Ovom pobjedom Primorje je zadržalo prvo mjesto na ljestvici sa devet bodova, koliko ima i splitski POŠK.