Olić po starom

Marko Kljaić • subota, 19.12.2009.

Apotekari su pobjedom kod kuće preskočili Schalke i završili jesenski dio sezone na prvom mjestu. Bayern je visokom pobjedom kod kuće nad Herthom osvojio treće mjesto. U strijelce se ponovno upisao Ivica Olić...

Kao što je bilo i za očekivati, Bayern je bez većih problema porazio Herthu. OD prve minute Bavarci su agresivno krenuli na gostujući gol. U vodstvo su stigli u 16. minuti kada je Belgijanac van Buyten iskoristio ubacivanje Badstubera iz kuta. Nakon pola sata igre i uvjerljive nadmoći domaćina, na 2:0 povisio je Mario Gomez. Za osmi pogodak u sezoni asistirao mu je Lahm. Samo dvije minute nakon drugog, pao je i treći pogodak. Arjen Roben je odlično pratio prodor Gomeza i njegovo dodavanje pretvorio u pogodak.

U nastavku su i gosti došli do dva pogotka. No, prvo je Thomas Muller postigao četvrti pogodak za Bayern. U 71. minuti Hertha je smanjila pogotkom Ramosa. Peti pogodak za domaćine postigao je Ivica Olić u 77. minuti. Ola je iskoristio dodavanje Gomeza i postigao svoj šesti pogodak u sezoni. Nedugo nakon toga, zamijenio ga je Miroslav Klose. Konačnih 5:2 dijeli je Raffaela na samom kraju susreta. U pobjedi Bayerna sudjelovao je i Danijel Pranjić. Pranjić je odigrao cijeli susret i u drugom poluvremenu je imao nekoliko zapaženih akcija.

U Leverkusenu je Bayer tražio pobjedu protiv Borussie iz Mönchengladbacha kako bi preskočio Schalke i uzeli jesensku titulu. Nakon početnih pet minuta i kontrole gostiju, Bayer je boljom igrom došao u vodstvo. Za 1:0 pogodio je Toni Kroos. Borussia je izjednačila u 37. minuti iz svoje prve prilike koju je realizirao Roel Brouwers. Uzbudljivo je bilo i u nastavku. Dante je doveo Borussiju u vodstvo u 54. minuti, da bi Eren Derdiyok ponovno izjednačio rezultat šest minuta nakon toga. Da bi bodovi ostali kod kuće, pobrinuo se Toni Kroos golom u 69. minuti.

Pravu golijadu su vidjeli i gledatelji u Hannoveru. Bochum je došao po bodove koji bi ga izvukli iz zone ispadanja. Nakon prvog poluvremena situacija je bila puno povoljnija za domaćina. Pogocima Jana Schlaudraffa u šestoj i 33. minuti, Hannover je zasluženo vodio. Trener gostiju je u drugom dijelu uveo Freiera i Johanssona i time probudio ostatak momčadi. Prvo je Freier smanjio rezultat u 51. minuti, a zatim ga je Joel Epalle poravnao u 54. Bochum je u nastavku bio puno bolja momčad. Do sva tri boda su došli pogotkom Christiana Fuchsa u 86. minuti. Fuchs je realizirao slobodan udarac sa čak 28 metara.

Aktualni prvaci nisu ni blizu momčadi od prošle sezone. U Frankfurtu su uspjeli doći samo do jednog boda. Eintracht je poveo nakon 26 minuta igre. Maik Frank je pogodio gostujuću mrežu nakon ubacivanja Benjamina Kohlera. U vodstvu su domaćini bili svega desetak minuta. Edin Džeko je svladao Nikolova nakon odlično odigranog kontra napada. Vukovi su preokrenuli rezultat u drugom djelu. Josue je bio precizan nakon još jedne odlične akcije. Vodstvo gostiju je trajalo deset minuta. Prvi strijelac Frankfurta, Alexander Meier bio je precizan sedmi puta ove sezone za konačnih 2:2.

Ivica Banović i njegov Freiburg poraženi su u Dortmundu od Borussie. Odlučio je samo jedan pogodak koji je pao u prvom poluvremenu. Deveti pogodak sezone upisao je Lucas Barrios i osigurao tri boda domaćinu. Freiburg je kroz cijeli susret bio bolja momčad, ali nisu uspjeli svladati Romana Weidenfellera. IVica Banović je odigrao vrlo dobar susret sve do 67. minute kada ga je zammijenio Johannes Flum. Dortmund je peti puta ove sezone završio susret bez primljenog pogotka.

Stuttgart je s novim trenerom počeo skupljati bodove. Danas je teško nastradao Hoffenheim Josipa Šimunića. Joe je odigrao cijelu utakmicu i uklopio se u sivilo svoje momčadi. Domaćini su poveli iz najstrože kazne koju je realizirao Ciprian Marica u 32. minuti. Minutu prije odlaska na odmor izjednačio je Maicosuel. Presudan trenutak zbio se u 52. minuti kada je drugi žuti dobio Luiz Gustavo i ostavio Hoffenheim s igračem manje. Stuttgart je to iskoristio i pogocima Cacaua u 68. minuti i Samia Khedire u 82. osigurao tri boda.