Bundesliga, 17. kolo, 20.12.2009, 15:30 h
Hamburger SV 2:1 Werder Bremen
Werder Bremen

HSV-u derbi s desetoricom

Borna Rupnik • nedjelja, 20.12.2009.

Nogometaši HSV-a igrali su sat vremena derbija protiv Werdera s igračem manje, no usprkos tom hendikepu svladali su goste iz Bremena te se domogli četvrtog mjesta na prvenstvenoj ljestvici...

Nakon subotnjeg raspleta na samom vrhu Bundeslige, nedjeljni su program izvravnom borbom za četvrto mjesto otvorili HSV i Werder, momčadi koje su tijekom jeseni plijenile pažnju atraktivnim nogometom, a HSV ni ovoga puta nije razočarao.

Nešto bolji početak domaćina okrunjen je već u devetoj minuti, kada je Aogo izveo korner, Jansen produžio loptu, a Mathijsen je s pet metara pospremio u mrežu za vodstvo Hamburžana.

Werder je u prvoj polovici prvog dijela previše griješio, ali kada se probudio Naldo zatresao se okvir Rostovog gola - Brazilcu je nedostajalo tek malo sreće, a u protunapadu nije precizan Elia.

Gosti iz Bremena obradovali su se u 32. minuti, kada je Boateng kao posljednji čovjek obrane srušio Marina i sudac mu je pokazao put u svlačionicu. Međutim, iako je Werder preuzeo konce igre u svoje ruke, opet je Wiese morao po loptu u mrežu.

Elia je brzo uposlio Jansena, a njemački je vratar bio nepotrebno daleko od svog gola te ga je Jansen svladao s 25 metara za 2:0, a sudačkoj nadoknadi prvog dijela Mathijsen je čak imao i priliku za 3:0.

Između 52. i 57. minute i naš je Mladen Petrić imao dvije prilike za pogodak, no nije se upisao u listu strijelaca. Igrao je od početka, a iz igre je izašao u 79. minuti.

Werder unatoč brojčanoj nadmoći nije znao uspostaviti potpunu kontrolu nad zbivanjima, premda je Hunta u dva navrata zaustavljao okvir domaćeg gola, no ne bi bilo nezasluženo ni da je HSV stigao i do trećeg zgoditka. Naposljetku je Naldo u zadnjoj akciji uspio glavom smanjiti na 2:1, ali pobjeda je ostala u Hamburgu.

HSV sada ima 31 bod i zaostaje dva boda za trećeplasiranim Bayernom, dok Werder s 28 ostaje na šestom mjestu poretka. Zimu će između njih provesti Borussia iz Dortmunda.