Bundesliga, 18. kolo, 15.01.2010, 20:30 h
Bayern
Bayern 2:0 Hoffenheim
Hoffenheim

Borna Rupnik • petak, 15.01.2010.

Bayern je pobjedom nad Hoffenheimom 2:0 nakon gotovo dvogodišnjeg posta izbio na prvo mjesto prvenstvenog poretka i tako najavio nastavak odličnog niza...

Bundesliga je nastavila tamo gdje je stala - Bayernovim pobjedama. Na Allianz Areni Bavarcima je ruku morao stisnuti Hoffenheim, u čijim je redovima hrvatski reprezentativac Josip Šimunić odradio svih 90 minuta.

Bayernu je trebalo malo vremena za zagrijavanje, no kako je vrijeme odmicalo bilo je jasno da su Van Gaalovi nogometaši raspoloženiji sastav na terenu. Takav razvoj zbivanja okrunio je u 35. minuti Martin Demichelis, pogodivši za 1:0 nakon ubacivanja Bastiana Schweinsteigera i Šimunićevog dodira lopte.

Nastavak susreta otvoren je opet nešto sporijim ritmom, no u reprizi scenarija iz prvog dijela Bayern je bio taj koji je imao više inicijative i lakše dolazio u prilike za gol.

Nagrada je stigla četiri minute prije kraja, kada na dodavanje Marka van Bommela loptu u mrežu posprema Miroslav Klose za konačnih 2:0. Kiksa li Bayer u subotu, a Schalke u nedjelju, Bayern će ostati na prvom mjestu na tablici.

Ivica Olić zaigrao je od prve minute da bi ga u 63. minuti zamijenio baš Klose, dok je Danijel Pranjić na teren istrčao u 77. minuti umjesto Thomasa Müllera.