Zagreb 2010: Trica "bijelih" za prva tri boda

Mihaela Bradovski • srijeda, 31.03.2010.

Susretom između prošlogodišnjeg pobjednika momčadi Sigme te austrijskog Sturma započeo je međunarodni turnir za igrače do 16 godina. Mladi Česi startali su minimalnom porazom, a vrh ljestvice nakon prvoga dana predvode Zagrebaši koji su vršnjake iz Mađarske svladali rezultatom 3:0...

SK Sturm Graz - SK Sigma Olomouc 1:0

Strijelci: 1:0 Strobl (11)

Žuti kartoni: /

Sturm: Stoisev, Ehrenhofe, Leithinger, Jank, Strobl, Glotz, Pivker, S. Gruber, A. Gruber, Wolf, Sittsam (Schmollegge, Schmidt, Rass, Zofl, Degen, Schwarz, Đaferović)

Sigma: Arbeit, Mybl, Modis, Vrana, Nemeček, Studeny, Richter, Bača, Vasiljev, Langer, Kratky (Pekar, Dvorsky, Kabourek, Dawid, Ugtrisal, Urbašek, Kučera)

Prvog dana 36. izdanja međunarodnog kadetskog turnira "NK Zagreb 2010" odigrana su na terenima u Veslačkoj dva susreta. Pobjedu austrijskom Sturmu, novoj momčadi na turniru, donio je pogotkom u 11. minuti Lucas Strobl.

Drugo je poluvrijeme pripalo nogometašima Sigme no svoju bolju igru nisu uspjeli okruniti pogotkom. Poentirati s bijele točke propustio je kapetan Studeny, a tri su puta češki kadeti pogađali okvir gola.

NK Zagreb - Vasas SC 3:0

Strijelci: 1:0 Barač (41), 2:0 Aluir (44), 3:0 Aluir (50)

Žuti kartoni: Barač (41)

Zagreb: Krhen, Marin, Marijanović, L. Čakarun, Kolinger, Kovačić, Šipuš, Alvir, M. Čakarun, Gomelt, Katanić (Tomić, Barač, Krivić, Šestok, Boršić, Capan, Filipović)

Vasas: Bocs, Rudner, Turi, Szemeredi, Tihanyi, Szedlar, Cseke, Nagyhazi, Madarasz, Szenasi, Adam (Kiss, Jako, Ralz, Urban, Thoma, Horvath, Muszela)

Nakon svečanog otvaranja na teren su izašli i mladi Pjesnici u susretu protiv mađarskog Vasasa. "Bijeli" su Mađare svladali i prošle godine (1:0), a ove su bili još efikasniji. Nakon izjednačenog prvog poluvremena koje je završilo s početnih 0:0 Zagrebaši su pod odmorom konsolidirali redove i u periodu između 41. i 50. minute postigli sva tri pogotka.

Mrežu vratara Vasasa načeo je Denis Barač koji je u igru ušao krajem prvog poluvremena, a potom se u listu strijelaca četiri minute kasnije te u 50. upisao kapetan momčadi, Marko Alvir. Posebno su se jakima domaćini pokazali u prekidima, a većina opasnosti stizala je s lijeve strane.

U četvrtak, drugog dana natjecanja na rasporedu su dvoboji dvije poražene momčadi (13.00), dok će pobjedniku susreta između Zagreba i Sturma novi bodovi donijeti odvajanje na vrhu. Druga utakmica započet će u 15 sati.