Španjolci slomili australski otpor

Matej Milanović • utorak, 27.07.2010.

Španjolska je u prvom kolu Skupine A vaterpolskog Svjetskog kupa tek u trećoj i četvrtoj četvrtini uspjela slomiti otpor Australaca.

ŠPANJOLSKA - AUSTRALIJA 9:7 (2:4, 3:1, 1:0, 3:2)

Svjetski kup, Bazen Ioan Alexandrescu, Oradea

Skupina A, 1. kolo

Španjolska: I. Aguilar, M. Garcia, Martin, Sziranyi, Molina 3, Minguell, Gallego, Espanol 1, Valles 1, Perrone 3, Mallarach, J. Garcia 1, Lopez, Trener: R. Aguillar

Australija: Stanton, Campbell 1, Baird, O'Halloran, Maitland, Martin 1, Younger 1, McGregor 3, Swift, Howden, Cotterill, Miller 1, Dennerley, Trener: Fox

Suci: Štampalija (Hrvatska), Goldenberg (SAD)

Susret Australije i Španjolske u skupini A Svjetskog kupa u vaterpolu bolje su otvorili Australci, koji su poveli 2:0. Španjolska je uspjela izjednačiti, ali je u prvoj četvrtini izvrsni Sam McGregor u zadnjoj minuti zabio dvaput i povisio na 4:2 za Australiju.

Činilo se da bi Klokani mogli pobjeći no Španjolska je već u drugoj četvrtini uzvratila. U drugoj polovici dionice zabili su Espanol i Molina za izjednačenje na 5:5. U trećoj četvrtini pao je samo jedan pogodak i realizirao ga je Felipe Perrone za prvu prednost Španjolske na susretu.

U posljednjoj dionici Španjolci su zaredali dva gola i pobjegli na 8:5 tri minute prije kraja. Australija je odmah odgovorila i smanjila, no dvije minute prije isteka vremena Molina je po treći put zatresao protivničku mrežu i vratio na tri razlike. Time je utakmica odlučena, a do isteka stigao je tek gol Australije za 9:7.

Kod Španjolske su tri zgoditka upisali Perrone i Molina, a za Australiju je tri gola zabio McGregor, koji ih je sve realizirao u prvih osam minuta. U drugom kolu Španjolce očekuje trening s Iranom, a Australija će morati pobijediti domaćina Rumunjsku ukoliko želi ostati u igri za drugo mjesto u skupini.