Hemofarm šokirao Cedevitu

Edvard Burić • subota, 30.10.2010.

U petom kolu NLB lige Cedevita je ugostila Hemofarm iz Vršca i upisala drugi poraz. Gosti su uz nevjerojatan šut iz igre došli do pobjede 97:89.

Cedevita i Hemofarm u Sutinskim vrelima odigrali su zanimljivu utakmicu u kojoj su gosti iz Vršca kontinuirano vodili, Cedevita stizala i prijetila, ali do pobjede nije mogla.

Iako je imala izuzetno raspoloženog Drapera (36 koševa i pet asistencija), Cedevita se nije uspjela nametnuti i kontrolirati utakmicu. U stizanju rezultata igrači Aleksandra Petrovića su se prilično trošili, a onda bi im ponestalo snage u trenucima kada bi trebalo napraviti još jedan korak ka preokretu.

S druge strane, Hemofarm bi uvijek kada je bilo teško u pravilu zabio otvoreni šut iz vana ili bi odigrali akciju pod koš gdje bi uz stvoren višak lakoćom njihova unutarnja linija postizala koševe.

Ključ pobjede sasvim sigurno leži u činjenici da je Hemofarm imao izuzetno dobar šut, za dva - 20/29 (69%) i za tri - 13/27 (48%). Osim toga treba reći kako su gosti imali čak petoricu dvoznamenkastih igrača kada je riječ o postignutim koševima (Savović, Mačvan, Krstović, Abdul Hamid i Šutalo), dok je kod Cedevite to uspjelo samo trojici (Draper, Edwards, Rudež).

Cedeviti nije pomogao niti debi Trenta Plaisteda. 24-godišnji Amerikanac je u svom prvom nastupu za Cedevitu u nešto manje od 16 minuta upisao pet koševa i sedam skokova (četiri napadačka). Vjerojatno bi odigrao i nešto više minuta da ga u tome nisu spriječila pravila. Naravno, skupio je pet osobnih pogrešaka.

Osim njega tu su "privilegiju" imali još Vedran Vukušić i Damjan Rudež. Kod gostiju nitko nije skupio pet osobnih pogrešaka. Iako nećemo o sucima moramo napomenuti da se stvarno teško sjetiti kada su Cedeviti u Sutinskim vrelima čak tri igrača isključena zbog pet osobnih pogrešaka.

Gosti su praktično od samog početka kontrolirali utakmicu, Cedevita je povela 4:0, Savović zatim ubacio dvije trice, nakon toga ušao u seriju, postigao 11 koševa za 12:19, a prva četvrtina završava 25:28.

U drugoj četvrtini Hemofarm dodatno bježi, ima i 33:46, a na poluvremenu na semaforu piše 38:47. Kada su gosti i treći period odigrali odlično bilo je jasno da će Cedevita teško do pobjede.

Odlični Dontaye Draper zabija tricu za 67:72 i s tim se rezultatom ušlo u posljednjih deset minuta. Iako je bilo samo -5, Cedevita nije otkrila način kako se dodatno približiti gostima.

Draper je povezao dvije trice i probudio gledatelje (73:76). Ipak, kad god bi se Cedevita približila Hemofarm bi uzvratio košem. Draper i Mačvan su se nadmetali pred kraj utakmice, ali domaći se sastav nikako nije uspio sasvim približiti.

Konačnih 89:97 i slavlje gostiju iz Vršca. Osim već spomenutog Drapera, Edwards je zabio 15, a Rudež deset. Kod gostiju najviše Savović 21 (5/5 trica) i Mačvan 16 koševa.