Partizan u zadnji čas izgubio dobiveno

Borna Rupnik • nedjelja, 31.10.2010.

Košarkaši slovenske Union Olimpije upisali su tijesnu pobjedu u petom kolu NLB lige. Prvak iz Beograda i drugi je puta na gostovanju morao priznati poraz...

Branitelj naslova u regionalnom košarkaškom natjecanju prokockao je svoju prednost u Ljubljani te upisao ukupno treći, drugi gostujući poraz u novoj sezoni.

Partizan je uvjerljivo krenuo u susret, poveo 12:1, a prve je koševe iz igre Olimpija postigla tek u osmoj minuti. Gosti su prednost od desetak poena održavali sve do odlaska na odmor, da bi tricama Kecmana i Milosavljevića u 27. minuti poveli čak 48:32.

Ipak, Olimpija se nije predala te iako je još samo pet minuta prije kraja bilo +12 za Beograđane (66:54), uslijedila je domaća serija - uglavnom s linije slobodnih bacanja, koju naš Damir Markota zaokružuje za neizvjesnih 66:64.

Za prvo vodstvo slovenske ekipe pogađa Pinkney na ulasku u završnu minutu, no Kecman nedugo poslije ubacuje oba slobodna bacanja za novo vodstvo Partizana, ali potom na isti način uzvraća Ožbolt. Kecman je promašio posljednji napad Partizana, a Pinkney potvrdio pobjedu.

Ilievski je predvodio strijelce Olimpije s 18 koševa, Pinkney je dodao 17, a Gregory 16, dok je Markota za 31 minutu postigao 11 koševa uz šest skokova. Najefikasniji u redovima Partizana bio je Kecman, također s 18 ubačaja.