Široki slavio na Pecari

Vedran Babić • nedjelja, 31.10.2010.

Osim utakmice Cedevita - Hemofarm ove subote na rasporedu su bile još tri utakmice petog kola NLB lige. Široki je na Pecari upisao vrijednu pobjedu protiv Budućnosti dok su Krka i Igokea slavili na gostovanjima.

Vođeni iskusnima Vedranom Morovićem i Ivanom Grgatom košarkaši Širokog pobijedili su podgoričku Budućnost 69:61. Spomenuti dvojac ubacio je po 15 koševa, a kvalitetnu podršku imali su u Franu Pilepiću (13) i Siniši Štembergeru (10).

Od prve minute Široki nije ispuštao vodstvo, a najveću prednost imao je u 25. minuti kada je semafor pokazivao 49:33. Ulaskom u posljednjih pet minuta susreta Široki je vodio 61:50, a onda je upao u malu krizu. Budućnost je nanizala sedam koševa i smanjila na samo minus četiri, no Morović, Grgat i Štemberger postižu odlučujuće koševe za domaćina.

Nakon odličnog starta i tri uvodne pobjede, češki prvak Nymburk doživio je dva poraza u nizu. Prvo ga je u prošlom kolu savladao Zadar, a sada i Krka i to s uvjerljivih 77:57. Raspoloženi Slovenci već su u 12. minuti vodili 29:9, a nešto kasnije i 34:12, i od tog trenutka njihova pobjeda nije došla u pitanje.

S nekoliko koševa u nizu Chestera Simmonsa Nymburk je krajem treće četvrtine stigao na samo minus šest, a ubrzo i na minus pet (43:48), no gostujućom serijom 9:0 početkom zadnjeg perioda pobjednik je odlučen. Cristopher Booker bio je najbolji igrač utakmice sa 16 koševa i devet skokova, a Goran Ikonić ubacio je 14. Kod domaćina jedini dvoznamenkasti bili su Simmons (14) i Weyinmi Efejuku (12).

I konačno, Igokea je zahvaljujući za nijansu boljoj zadnjoj četvrtini nadvisila Radnički 78:71. Goste je predvodio Brian Matthew Chase s 27 poena dok je najbolji pojedinac domaćina bio Michael Lee s 20 koševa. Lee je, inače, na dva mjeseca nosio dres Splita CO (2008./2009.).