Svjetski viceprvaci pali nakon peteraca

Maja Giljanović • utorak, 16.11.2010.

Šestoplasirana reprezentacija s Europskog prvenstva u Zagrebu Njemačka priredila je hladan tuš svjetskim viceprvacima Španjolcima u prvom kolu kvalifikacija Svjetske lige, Nijemci su na poluvremenu gubili 4:5, nakon treće četvrtine 5:8, ali su furioznom četvrtom izborili peterce i na koncu slavili 12:11.

Utakmice prvog kola Svjetske lige u Skupini A donijele su očekivanu pobjedu svjetskog prvaka Srbije u Beogradu protiv Makedonije i neočekivani poraz viceprvaka svijeta Španjolske u Sabadellu protiv Njemačke.

Osvajači brončane medalje na EP-u u Zagrebu i branitelji naslova pobjednika Svjetske lige Srbi su u utakmici koja je više nalikovala prijateljskom susretu nego ozbiljnoj borbi za bodove - dosuđena su samo četiri isključenja i to prvi put u trećoj četvrtini - odigrali dozirano, osvojili tri od četiri četvrtine i nakon 1:0, 4:3, 3:1 i 2:2 na koncu predvođeni peterostrukim strijelcem Andrijom Prlainovićem slavili četiri gola razlike (10:6).

Igrače izbornika Dejana Udovičića u drugom kolu 7. prosinca čeka gostovanje u Magdeburgu protiv Njemačke koja je na startu ušutkala tribine u Sabadellu. Nijemci su protiv aktualnih svjetskih viceprvaka gubili 5:8 nakon treće četvrtine, ali nisu pognuli glave, četvrtu su dobili 4:1, izborili peterce i na koncu slavili 12:11.

Svjetska liga, Skupina 1, 1. kolo kvalifikacija:
Srbija - Makedonija 10:6 (1:0, 4:3, 3:1, 2:2), Španjolska - Njemačka 11:12 (4:3, 1:1, 3:1, 1:4, 2:3 nakon peteraca)