Turci u Budvi kao bosi po trnju

Maja Giljanović • utorak, 16.11.2010.

Bivši europski prvaci Crnogorci u prvom su kolu kvalifikacija Svjetske lige Tursku ubili u pojam, igrači izbornika Petra Porobića u Budvi su predvođeni šesterostrukim strijelcem kapetanom Janovićem slavili 16:2.

Pred 300-tinjak gledatelja na bazenu "Dragan Trifunović" u Budvi Turci su se u prvom kolu kvalifikacija Svjetske lige proveli kao bosi po trnju. Crnogorci su nedoraslom protivniku pristupili najozbiljnije što su mogli, prvu su četvrtinu dobili 5:1, a na poluvremenu je na semaforu pisalo 10:2.

U nastavku Radić i Šćepanović više nisu primili ni gola, a igrači Petra Porobića su iza leđa sirotog Sezara poslali još šest lopti i na koncu predvođeni šesterostrukim strijelcem kapetanom Janovićem slavili 14 golova razlike (16:2).

U drugoj utakmici skupine Rusija je protiv Rumunjske prokockala prednost domaćeg bazena u Kazanu. Rusi su na poluvremenu vodili 5:4, ali sedmoplasirana reprezentacija Europskog prvenstva u Zagrebu u trećoj je četvrtini nadoknadila zaostatak i prešla u vodstvo (7:6) koje do kraja više nije ispuštala (8:7).

Svjetska liga, Skupina 2, 1. kolo kvalifikacija:
Rusija - Rumunjska 7:8 (3:3, 2:1, 1:3, 1:1), Crna Gora - Turska 16:2 (5:1, 5:1, 2:0, 4:0)