Cibona bez euroligaške pobjede

Iz Draženovog doma:Ivor Krapac • četvrtak, 23.12.2010.

Košarkaši Cibone okončali su europsku sezonu desetim porazom u isto toliko utakmica. Momčad koja se, praćena problemima, teško mogla nadati ičem dobrom u najjačem klupskom kontinentalnom natjecanju je za kraj kod kuće izgubila od Lietuvos Rytasa, koji je time osigurao proboj u Top 16...

Tanki Cibonin sastav je ovog četvrtka bio oslabljen neigranjem još uvijek ozlijeđenog Leona Radoševića, a s novim u nizu problema koji su pratili momčad kroz europsku sezonu, stigao je i novi poraz za dovršetak ove priče. Lietuvos Rytas je u Draženovom domu slavio s 94:77, ostavivši Cibonu na nuli nakon deset odigranih kola skupine C.

Prvih deset minuta prošlo je u egalu ili s malom prednošću na Ciboninoj strani. Najviše je bilo 9:4, nakon Stipčevićeve trice u trećoj minuti, no gosti su se brzo vratili i u nastavku četvrtine držali priključak.

Završnica prve i početak druge dionice donijeli su dotad najbolje od Litavaca, s pet Bajramovićevih poena u seriji od 9:0 kojom su minus od 20:17 okrenuli u 26:20 u svoju korist. Cibona se kroz cijelu drugu četvrtinu mučila s obrambenim skokom, no čak i uz te probleme, uz uzastopne trice Bogdanovića i Vrbanca stigli su blizu, smanjivši na 36:35 u 17. minuti.

Ipak, Lietuvos je imao odgovor tricama Bajramovića i El-Amina na Ciboninu zonu za povratak do veće prednosti, 42:35 u završnici prvog poluvremena. Tih +7 ostalo je i pri odlasku na 15-minutni predah, El-Amin je za kraj četvrtine zabio daleku dvicu za 44:37 nakon što je s nekoliko finti sasvim izbacio Vragovića iz ravnoteže.

Cibosima je u prvih 20 minuta glavni problem predstavljao skok, uz 22-9 u korist gostiju, s 10 napadačkih skokova Lietuvosa. No, bez Radoševića i s obzirom da je Jure Lalić dobio četvrtu osobnu već u 17. minuti, bilo je teško očekivati da će tu ići glatko - nije bilo nikoga tko bi izgurao suparničke centre ispod koša i u tom razdoblju riješio Cibonu muka.

U trećoj dionici je to već izgledalo puno bolje. Predvođeni Tomislavom Zubčićem koji se borio i zabijao nakon skokova u napadu i Bogdanovićem koji je, kao i u prvom poluvremenu i dalje bio raspoložen u napadu, Cibosi su se vratili u igru i u 26. minuti ponovno bili u egalu (56:56), no nisu izdržali u istom ritmu do kraja četvrtine.

Lietuvos je u posljednjih deset minuta ušao sa 67:64, da bi sasvim izmorenu domaću momčad dotukli serijom od 10:0 za bijeg do 80:66 sredinom završne četvrtine. Sva nada da će Cibosi završiti barem s počasnom pobjedom tada je nestala.

Momčad Zdravka Radulovića je s 28 poena i četiri asistencije vodio Bogdanović, dok je Zubčić dodao 17 poena i osam skokova. Najraspoloženiji gostujući igrači bili su Bajramović (22 poena, devet skokova) i El-Amin (20 poena, šest skokova, pet asistencija).