SP 2011. - Skupina C, 1. kolo, 14.01.2011, 20:15 h
Danska 47:12 Australija
Australija

Danci odradili trening s Australijom

Damir Žbulj • petak, 14.01.2011.

Nakon što je Hrvatska, uz slabo izdanje u prvom poluvremenu te puno bolje u nastavku, stigla do prve pobjede u skupini C Svjetskog prvenstva, isto su napravili i rukometaši Danske. Lagano su se obračunali s amaterima iz Australije te su uvjerljivom pobjedom otvorili natjecanje...

Danci su mogli pobjedu protiv 'egzotične' Australije bez problema upisati i prije početka ovog susreta, a svoju dominaciju su dokazali i na terenu. Čvrsto se igralo samo u početnim minutama utakmice te se susret vrlo brzo pretvorio u reviju danskih rukometaša.

Dvoboj su Danci otvorili kontrom Lindberga, a u idućem napadu, prvi gol za Australce na ovom svjetskom prvenstvu postigao je Bevan Calvert, za jedino izjednačenje na susretu, osim rezultata na početku dvoboja.

Danska obrana u početnim minutama susreta lagano je zaustavljala australske napade pa je do isteka 15. minute rezultat bio već, ugodnih, 9:3, uz dva gola Mikkela Hansena, Tofta Hansena i Lindberga. Nakon 20 minuta igre prednost se prvi put penje na plus deset za Dansku, a do kraja poluvremena s lakoćom postižu 21 pogodak.

Australci su mrežu zatresli osam puta, a najistaknutiji pojedinac njihove ekipe bio je Calvert, koji je postignu polovicu njihovih zgoditaka. U danskim redovima, pred kraj poluvremena proradili su Mogensen i Mads Christiansen, uz također četiri gola, dok su Noddesbo i Lindberg zabili po tri.

U nastavku susreta očekivana jednosmjerna ulica prema uvjerljivoj pobjedi danske reprezentacije. Do 40. minute prednost su digli na 20 razlike, kada Boesen zabija za 29:9.

Danska obrana odigrala je koncentrirano, a slabi i bezidejni Australci u drugom poluvremenu nisu uspijevali prečesto pronaći put do mreže protivnika. Sve do 48. minute uspjeli su postići samo jedan pogodak, dok su danski rukometaši lagano punili mrežu Australaca.

Danci su protiv Australije odradili jedan lakši trening, ali protiv ovakve Australije niti ostale reprezentacije neće imati apsolutno nikakvih problema. Dansku reprezentaciju predvodili su Christiansen s osam pogodaka i Lindberg sa sedam, a priliku su dobili svi njihovi igrači. Australac Calvert se u nastavku nije upisao u strijelce, a podatak da su u drugom poluvremenu australski reprezentativci postigli samo četiri pogotka sve govori o kvaliteti njihove ekipe.