SP 2011. - Skupina A, 1. kolo, 14.01.2011, 20:15 h
Španjolska 33:22 Bahrein
Bahrein

Španjolci uvjerljivi protiv debitanata

Maj Gašparac • subota, 15.01.2011.

U posljednjem susretu skupine A, odigranom u Kristianstadu, reprezentacija Španjolske uvjerljivo je svladala debitanta na Svjetskom prvenstvu, ekipu Bahreina. Španjolci su slavili s 11 pogodaka razlike, a utakmica je završila rezultatom 33:22…

Španjolci su dobro otvorili utakmicu i od samog početka preuzeli vodstvo. Tako su nakon pet minuta vodili 3:0, a sva su tri pogotka postigli iz udaraca sa sedam metara. Bahrein je svoj prvi pogodak na Svjetskim prvenstvima postigao u osmoj minuti, a strijelac povijesnog pogotka bio je Ali Yusuf.

Do 20. minute susreta španjolska prednost se kreće oko tri pogotka razlike. Ekipa Bahreina kvalitetno se borila protiv objektivno mnogo kvalitetnijih Španjolaca, no nije mogla dugo igrati na visokoj razini te španjolski rukometaši do poluvremena povećavaju svoju prednost na osam pogodaka razlike. Prvo poluvrijeme je završilo rezultatom 16:8 za Španjolsku reprezentaciju.

Španjolci su u drugom poluvremenu rutinski održavali prednost, a u 37. minuti prvi put su poveli, zgoditkom Juana Garcije, s 10 pogodaka razlike. Najveću prednost Španjolci su imali u 42. minuti susreta kada je Alberto Entrerrios postigao pogodak kojim je Španjolska povisila svoje vodstvo na 12 pogodaka razlike, na semaforu je tada stajalo 25:13.

Ostatak utakmice prošao je bez većih uzbuđenja, reprezentativci Bahreina nekoliko su puta uspjeli smanjiti zaostatak na osam pogodaka, ali nisu se uspjeli ozbiljnije približiti Španjolcima. Utakmica je završila rezultatom 33:22 u korist Španjolaca.

U španjolskim redovima najefikasniji bili su Juan Garcia, Roberto Parrondo te Ruben Garabaya s četiri postignutih pogotka dok su najbolji strijelci u momčadi Bahreina bili Mahdi Madan s pet pogodaka te Hasan Alfardan i Mohamed Almaquabi koji su tri puta tresli mrežu.

Španjolsku u sljedećem kolu očekuje utakmica protiv Tunisa, dok će rukometašima Bahreina suparnik biti reprezentacija Njemačke.