SP 2011. - Skupina C, 1. kolo, 14.01.2011, 20:45 h
Srbija 25:24 Alžir
Alžir

Alžir zamalo iznenadio Srbe

Damir Žbulj • petak, 14.01.2011.

Srbija je Svjetsko prvenstvo otvorila susretom protiv Alžira. U utakmicu su ušli kao veliki favoriti, ali 60 minuta igre pretvorilo se u neizvjesnu rukometnu bitku, koja je na kraju završila minimalnom pobjedom srpske reprezentacije.

Srbija je, bez Bojinovića, kojeg izbornik nije koristio u prvom susretu, stigla do prve pobjede u skupini C, a rezultat je na kraju očekivan, makar su se Srbi morali dobro oznojiti kako bi stigli do uspjeha.

Alžir je odlično otvorio susret te se u početnim minutama odlijepio na 4:0, a igrači Srbije su do prvog pogotka stigli tek na isteku šeste minute kada je precizan bio Ilić. Ubrzo srpski rukometaši u potpunosti dolaze do preokreta te pogotcima Ilića, Vujina i Prodanovića stižu na 5:4.

Vujin na isteku 15 minute, topovskom ljevicom, postiže svoj treći pogodak na susretu i diže prednost Srbije na plus tri. Alžir je svojom dubokom i agresivnom obranom pokušao zaustaviti srpsku vanjsku liniju te im je to djelomično i uspjelo, ali Srbi su uspjeli razliku držati na tri, četiri pogotka prednosti. U tom razdoblju je dobro branio i srpski golman Stanić, koji je 'skinuo' sedmerac te nekoliko zicera i vanjskih šuteva Alžiraca.

Četiri minute prije kraja prvog poluvremena na semaforu je 12:7 za Srbe, ali dvije minute kazne je zaradio Čurković pa Alžirci ubrzo smanjuju rezultat.

Do odmora srpski igrači postižu samo još jedan pogodak, ali niti njihovi protivnici nisu se iskazali te prvo poluvrijeme završava 13:9. Najefikasniji u redovima naših susjeda bio je Vujin, koji je postigao četiri gola, dok je lijevo krilo Nikčević dodao još tri. Alžirci su ravnomjerno rasporedili svoje golove te su se dva pogotka izdvojili Berriah i Boultif

Početkom nastavka igra se gol za gol, ali Alžirci do isteka 40. minute uspijevaju smanjiti na samo dva pogotka razlike te na semaforu piše samo 17:15. U 42. minuti Boudrali je isključen, priliku na golu dobiva Pejanović, a Vujin diže na plus tri.

Ipak, uporni Alžirci u samo nekoliko minuta rade seriju od četiri zgoditka te ponovno, nakon vodstva na početku susreta, dolaze u prednost, u 46. minuti bilo je 19:18.

U posljednjih desetak minuta ulazi se u potpunoj rezultatskoj ravnoteži, Stanić je ponovno na golu Srbije, a obje reprezentacije se izmjenjuju u minimalnim vodstvima. Pet minuta prije kraja utakmice rezultat je isti kao i na početku susreta, a na semaforu svijetli 23:23.

U posljednju minutu Srbi ipak ulaze s minimalnom prednošću, Stanić brani važan udarac Alžiraca, a nakon minute odmora, srpski igrači uspjevaju zadržati loptu do isteka vremena i tako puno teže od očekivanog doći do pobjede. Vujin je u slavlje ugradio šest pogodaka, Stojković i Prodanović pridodali su po četiri, a u njihovoj reprezentaciji posebno se istaknuo i vratar Stanić, koji je većinu utakmice branio odlično i može se reći da je najzaslužniji za njihovo slavlje. Najbolji strijelac Alžira bio je Berkous sa sedam pogodaka, od čega je čak šest postigao u nastavku, ali to nije bilo dovoljno za iznenađenje na otvaranju skupine C.