SP 2011. - Skupina B, 2. kolo, 15.01.2011, 21:00 h
Brazil 26:34 Island
Island

Island ponovno uvjerljiv

Goran Markuš • subota, 15.01.2011.

Nakon prvog ogleda s Mađarskom Islanđani su ponovno bili izraziti favoriti, oštro su otvorili utakmicu i već do poluvremena praktički osigurali novo mirno slavlje u utakmici u kojoj u niti jednom trenutku nisu izgubili vodstvo...

Iako su Brazilci u nekoliko navrata uspjeli držati korak s ponovno sjajnim Islanđanima, ništa više jednostavno nije bilo moguće i zahvaljujući još jednom mirnom i koncentriranom izdanju reprezentacija Islanda novom pobjedom izbija na sam vrh skupine B.

Kao što se i očekivalo Islanđani su vrlo ozbiljno ušli u utakmicu, odradili su čvrstu obranu, no niti napad nije podbacio i nakon svega tri minute na semaforu je stajalo mirnih 3:0. Međutim, Brazil se nije predao i pomalo iznenađujuće sve do 8:10 uspijevaju držati priključak s očekivano favoriziran Europljanima.

Međutim, u tim trenucima Island je eksplodirao, ubrzavaju igru i zahvaljujući slaboj obrani Brazilaca rade veliku 7:1 seriju i sve konce uzimaju u svoje ruke. Posljednje dvije minute prvog poluvremena Islanđani ipak usporavaju i igrom gol-za-gol Brazil na odmor odlazi s "tek" sedam golova zaostatka.

Iako je Island bila momčad koja je prva zabila i u nastavku, nešto ozbiljniji pristup Brazilaca odnosno nekoliko grešaka protivnika Južnoamerikancima je osiguralo sjajnu priliku da se približe što su oni itekako znali iskoristiti i nakon svega pet minuta igre dolaze na tek četiri gola zaostatka.

Na njihovu žalost Islanđani se ipak nisu izgubili i u 42. minuti ponovno se bude, vraćaju razliku na sedam golova nakon čega za Brazil povratka više nije bilo. Golom Svavarssona osam sekundi prije kraja Island tako dolazi i do druge, mirne pobjede s potpuno zasluženih osam golova razlike.

Daleko najefikasnijim igračem pokazao se sjajan Gudjon Valur Sigurdsson koji je svojim Južnoameričkim protivnicima "utrpao" čak 11 komada, a sa sedam golova slijedi ga Alexander Petersson. Kod Brazila sa sedam golova momčad je predvodio Felipe Ribeiro dok je Jose Fernando Pacheco zabio tek dva manje.