SP 2011. - Skupina A, 2. kolo, 16.01.2011, 18:45 h
Egipat 19:28 Francuska
Francuska

Francuzi nastavljaju po planu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.01.2011.

Nakon Tunisa Francuska se lako obračunala i s drugim afričkim predstavnikom u skupini A. S devet pogodaka razlike poražen je Egipat...

Vodstvo egipatskih reprezentativaca, ono od dva pogotka razlike sa samog starta susreta, potrajalo je pune dvije minute, a tada se u strijelce, za prvi francuski pogodak, upisao Luc Abalo. Svu kvalitetu i širinu koju Francuska posjeduje redom su u idućim minutama demonstrirali Guigou, Gille, Fernandez, Roine (2) i Barachet i zahvaljujući nizu raspoloženih ofenzivaca aktualni su prvaci u 11. minuti stigli do visokih 7:2.

Jörnu Uwe Lommelu, izborniku Egipta tada nije preostalo ništa drugo nego da pozove minutu odmora što se pokazalo odličnim potezom jer se za razliku u arhiviranom dijelu susreta u idućim minutama njegovi izabranici nisu ustručavali šutirati iz daljine. Pet minuta kasnije Amr El Kaioby smanjuje na samo dva pogotka zaostatka i sve do kraja prvoga dijela Francuska ne uspijeva ponoviti uvodni furiozan niz.

Pune je četiri minute na semaforu stajao rezultat 10:7 i ritam se u tim trenucima počeo razvodnjavati. No za razliku od španjolskih muka, kada je u pitanju današnje izdanje francuske vrste, ono je bilo upravo onakvo kakvo im je bilo dovoljno za novo slavlje, a bez nepotrebnog prosipanja energije. Mirno je igru svoje momčadi s klupe promatrao Claude Onesta, a ponovno je najveći pljesak navijača zaradio Thierry Omeyer.

Francuski čuvar mreže tri minute prije isteka prvog poluvremena upisao je desetu obranu od 17 egipatskih pokušaja još jednom potvrdivši kako je riječ o najboljem među vratnicama. Omeyer i društvo na odmor su odnijeli vodstvo od tri pogotka razlike, a u brzini više započeli su drugih pola sata. Nove obrane sjajnog Omeyera i pogoci Guigoua, Gilla i Abaloa podigli su Francusku na +6.

Po poučku iz prve polovine dvoboja u razdoblju od 33. do 39. minute francuski su reprezentativci igru i teren prepustili Egipćanima, no ovoga puta bez njihova opasnijeg približavanja. U obrani je ogroman posao obavljao i Didier Dinart, a ubrzo su stigli i prvi pogoci Nikole Karabatića. Devet minuta prije kraja Guillaume Joli se pobrinuo za devet pogodaka prednosti, a Onesta se odlučio na odmaranje Omeyera i na parket poslao Karabouea.

Do kraja utakmice Francuska je bez većih problema zadržala vodstvo od devet pogodaka razlike i zahvaljujući nešto lakšem tempu uštedjela snagu za iduće, ozbiljnije izazove.