SP 2011. - Skupina C, 2. kolo, 16.01.2011, 20:15 h
Rumunjska 30:39 Danska
Danska

Danci slomili Rumunje u nastavku

Damir Žbulj • nedjelja, 16.01.2011.

Susretom između Danske i Rumunjske zaključeno je drugo kolo u našoj skupini C Svjetskog prvenstva u Švedskoj. Danci su u susret ušli kao izraziti favoriti, ali izgleda da nisu pogledali naš dvoboj protiv Rumunjske..

Danska reprezentacija u prvom kolu odradila je lakši trening protiv Australije pa je susret protiv Rumunjske za njih označio pravi početak svjetske smotre. Rumunji su odigrali odlično prvo poluvrijeme protiv Hrvatske te im je to bio putokaz kako se suprotstaviti danskim rukometašima.

Rumunji odlično otvaraju utakmicu te golovima Jurce i Stamatea vode 2:0. Danska se budi u četvrtoj minuti, prvi pogodak za njih postiže Lars Christiansen, a do kraja šeste minute postižu četiri zgoditka i potpuno okreću rezultat.

Rumunjski rukometaši na početku dvoboja odlično se suprotstavljaju izabranicima Ulrika Wilbeka te je na isteku jedanaeste minute rezultat 6:6. U minutama koje slijede, Rumunji koriste danske greške pa Florea sa svoja dva pogotka njihovu prednost u 16. minuti diže na tri pogotka, a rezultat je 10:7. Alexandru Viorel Simicu u 18. minuti postavlja na velikih rumunjskih 12:8, što je najveća prednost bilo koje reprezentacije na susretu.

Ipak, Danska se budi te serijom od pet pogotka u nizu utakmicu ponovno okreće na svoju stranu, uz tri pogotka Christiansena u tom razdoblju. Ghionea na isteku 23. minute ponovno izjednačuje rezultat. Christiansen, nastavlja svoj one man show, te uz dva pogotka sa sedam metara diže prednost svoje ekipe na dva razlike.

Dvije minute prije predaha Danci golom Boesena prednost dižu na tri razlike, ali uporni Stamate te Florea sa sedam metara postavljaju konačni rezultat poluvremena na samo 17:16 za Dansku. Florea je u prvih 30 minuta postigao šest pogodaka, od čega tri s linije sedam metara, dok su Stamate i Ghionea zabili svaki po tri. Kod Danske najbolji je bio Christiansen sa šest golova, od kojih su također tri bila iz sedmeraca.

Nastavak pogotkom za Dansku otvara Kasper Sondergaard Sarup, a isti igrač u 37. minuti diže prednost svoje ekipe na četiri pogotka, bilo je 23:19. Danska reprezentacija u tom razdoblju u potpunosti kontrolira utakmicu, a još jednim pogotkom Sarupa u 45. minuti prvi put vode i šest razlike, 28:22.

Eggert s lijevog krila prednost diže na sedam razlike, dok se u posljednjih pet minuta utakmice, golom Lasse Boesena, ulazi rezultatom 36:27. Danci su mirno priveli susret kraju, a konačni rezultat na semaforu se zaustavio na 39:30. Najbolji strijelac pobjedničke ekipe bio je Christiansen sa šest pogodaka, Sarup i Lindberg zabili su po pet, dok je Eggert zabio četiri zgoditka. Kod Rumunja prvo ime bio je Florea sa sedam golova, Muresan je postigao pet, dok su četiri zabili Stamate i Ghionea.