SP 2011. - Skupina C, 2. kolo, 16.01.2011, 18:00 h
Australija 18:35 Srbija
Srbija

Srbija rutinski protiv Klokana

Damir Žbulj • nedjelja, 16.01.2011.

Nakon što su uz dosta muke upisali pobjedu protiv Alžira na otvaranju Svjetskog prvenstva, srpska rukometna reprezentacija protiv Australije trebala je odraditi 'pucački trening' i odigrati utakmicu iz koje su unaprijed na njihov konto bili upisani bodovi...

Australski amateri možda nemaju rukometnu kvalitetu dostojnu za ovu svjetsku smotru, ali uz sve nedaće koje su ih pratile do dolaska na ovo natjecanje, njihovu požrtvovnost i pozitivan pristup svakoj utakmici, moraju izazvati simpatije. Srpski izbornik u najavi utakmice izjavio je da će u ovom susretu priliku dobiti i oni igrači koji nisu dobili puno prilike u prvom susretu te kako je dvoboj protiv Australije prilika za završno uigravanje kombinacija pred odlučujuće susrete u ovoj skupini.

Srbija je na početku utakmice povela 3:0, golovima Stankovića i Prodanovića, međutim na isteku pete minute Australci dolaze na samo jedan razlike. Ipak, Srbi rade seriju od pet pogodaka, a u 17. minuti Vujin rezultat postavlja na 11:4.

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena srpski reprezentativci prvi put na utakmici prednost dižu na 11 razlike, na semaforu je 16:5, ali nakon toga slijedi malo opuštanje i Australci postižu tri pogotka u nizu te se na odmor odlazi sa 'samo' osam razlike za Srbiju. Najbolji strijelac Australije bio je Bojan Stojanović s tri pogotka, dok je u srpskoj reprezentaciji Vujin postigao četiri, a Rnić, Stanković i Marković dodali su još svaki po tri.

U nastavku se u početnim minutama igra gol za gol, a prednost Srbije na deset razlike ponovno diže Nikčević u 36. minuti, bilo je 21:11. U posljednjih 15 minuta ulazi se s najvećom prednošću srpske reprezentacije, kada Stanković rezultat postavlja na 27:14.

Laganim tempom obje reprezentacije privode susret kraju, a u posljednjih pet minuta Srbi, golovima Rnića, dižu prednost na 17 razlike. Australci su pred kraj potpuno posustali, a srpski rukometaši rutinirano postavljaju rezultat na, konačnih, 35:18.

Najbolji strijelac u redovima pobjednika bio je Vujin sa sedam pogodaka, a Stanković i Rnić postigli su po pet. Od australskih 18 pogodaka, Stojanović i Fletcher ugradili su po četiri gola.