SP 2011. - Skupina D, 4. kolo, 18.01.2011, 16:15 h
Čile 29:29 Slovačka
Slovačka

Slovaci u zadnjoj sekundi izbjegli poraz

Borna Rupnik • utorak, 18.01.2011.

Rukometaši Čilea propustili su u potpunosti dotući Slovačku i uzeti skalp europskom predstavniku na Svjetskom prvenstvu. František Šulc spasio je barem bod u posljednjoj sekundi utakmice...

Najbolji slovački rukometaši otvorili su svoj nastup u Göteborgu (očekivanim) porazima od Poljske i domaćina Švedske, no jučerašnja nemoć protiv Argentine nadvila je vrlo tamne oblake nad tabor izbornika Zoltana Heistera.

Stoga se protiv autsajdera iz Čilea tražilo kakvo-takvo iskupljenje, no Slovaci su se jedva spasili poraza. Nakon uvodnih, ravnopravnih desetak minuta, Čile serijom Emila Pereza Feuchtmanna bježi na 9:5. Tomaš Stranovsky donosi novo poravnanje u 25. minuti (11:11), ali Južnoamerikanci do odmora opet stvaraju prednost i u drugo poluvrijeme ulaze s tri pogotka viška (15:12).

Početkom nastavka Slovačka se držala na gol ili dva zaostatka, a uporni Čileanci u 41. minuti opet povisuju na +3, preko Rodriga Salinasa Munoza na 21:18. Deset minuta prije kraja utakmice imaju i 25:21, uz novi gol teško zaustavljivog Feuchtmanna.

Međutim, tada kao da su se uplašili neplanirane pobjede pa im u završnici tri puta bježi Martin Stranovsky da bi Michal Kopčo na ulasku u posljednju minutu smanjio na 29:28. Pritom je isključen Alfredo Valenzuela Dupre, a Čileanci u svom zadnjem napadu gube loptu.

Heister je pozvao minutu odmora za završni napad, kojeg u posljednjoj sekundi uspješno okončava František Šulc za podjelu bodova. A da Slovacima dan bude "potpun", pobrinuo se i Daniel Valo, koji je ozlijedio koljeno.

Feuchtmann se na kraju zaustavio na brojci od 11 postignutih pogodaka, dok je prvi strijelac Slovačke bio upravo Šulc, koji je sedam puta zatresao mrežu.