SP 2011. - Skupina B, 4. kolo, 18.01.2011, 17:00 h
Japan 24:28 Mađarska
Mađarska

Mađarska došla do treće pobjede

Lovro Štrbinić • utorak, 18.01.2011.

Četvrto kolo natjecanja donijelo je u skupini B dvoboja Mađarske i Japana. Mađari su kao veliki favoriti na kraju i priveli uspješno tu utakmicu kraju, ali nisu bezbrižno dočekali zadnje minute.

S dvije pobjede i jednim porazom u uvodna tri kola dočekala je Mađarska susret s reprezentacijom "zemlje izlazećeg sunca". U glavama igrača i stručnog stožera vjerojatno je već podsvjesno bila upisana i treća pobjeda, ali do nje su Mađari došli s manjom razlikom od one koju su vjerojatno očekivali. Sve u svemu, bio je ovo još jedan dokaz da je japanski rukomet u usponu i da ih se više definitivno ne može smatrati potpunim autsajderom.

Početak susreta prošao je u izjednačenoj igri i u osmoj minuti dvoboja isti broj pogodaka bio je pravilno raspoređen na obje strane. Nakon toga Mađari rade seriju 8:0 i na krilima raspoloženih Ivancsika i Lekaija odlaze na 12:4. No, na drugoj strani budi se i na Higashinagahama i s tri pogotka pomaže svojoj ekipi da na predah ode s pristojnih pet pogodaka zaostatka (13:8). Kasnije se pokazalo da su to bila jedina tri pogotka tog japanskog reprezentativca u ovom dvoboju.

U nastavku opet pojačavaju europski predstavnici i nakon osam minuta igre u drugom poluvremenu na semaforu svijetli 20:9, što je bila i najveća razlika u današnjem dvoboju. Do 45. minute Mađari uspijevaju držati prednost iznad osam pogodaka razlike, a tada slijedi maleni pad u njihovoj igri što koriste Azijci. S nekoliko vezanih pogodaka u 55. minuti dolaze na tri pogotka zaostatka (25:22) i vraćaju neizvjesnost u ovaj susret. Ipak, snage, a vjerojatno ni kvalitete, za nešto više nisu imali i dvoboj završava rezultatom 28:24 u korist papirnatih favorita ovog dvoboja.

Kod pobjednika je briljirao spomenuti Ivancsik s devet pogodaka, a tri manje je zabio Lekai. Japance je u napadačkom dijelu predvodio Miyazaki s pet golova za što je potrošio čak 13 lopti. Nije ni čudo što se u redovima gubitničke ekipe ne mogu pohvaliti većom efikasnošću kad je mađarski golman Ronald Mikler obranio 21 udarac. Na japanskoj strani su se njegove kolege izmjenjivale na golu, a uspješniji je s 11 obrana bio Kai, dok je Matsumura obranio tri udarca manje.

Posljednji dvoboj u skupini Japan će odraditi s Brazilom i tom susretu tražiti drugu pobjedu na prvenstvu, a Mađarska će do četvrtog slavlja probati doći protiv Austrije.