SP 2011. - Skupina B, 4. kolo, 18.01.2011, 19:10 h
Norveška 27:25 Brazil
Brazil

Norveška jedva svladala Brazil

Lovro Štrbinić • utorak, 18.01.2011.

Teže od očekivanog svladali su norveški rukometaši reprezentaciju Brazila. Fenjeraš ove skupine zadao je velike probleme momčadi koja će po svemu sudeći izboriti drugi krug natjecanja i pokazao se u znatno boljem izdanju nego u prva tri kola.

Norvežani na ovom prvenstvu nisu dosad ostavili pretjerano dobar dojam, ali su bez većih problema upisali dvije pobjede koje su se od njih i očekivale. Treće kolo donijelo im je susret s Brazilom i Skandinavci su vjerojatno mislili da ih očekuje najlakša utakmica dosad. Međutim, isto mišljenje nisu dijelili Brazilci i u četvrtom nastupu su prikazali i najbolju igru na ovom natjecanju. Na koncu nisu imali snage za potpuno iznenađenje, ali zasigurno će biti zadovoljni svojom izvedbom.

Da bi mogli znatno otežati posao Norvežanima rukometaši Brazila su pokazali već na samo početku kad su poveli 4:1. Međutim, vodstvo Južnoamerikanaca je bilo vrlo kratko jer je već nakon par minuta svijetlilo 6:4, ovaj put za Norvešku. Nakon toga uslijedila je izjednačena igra u kojoj nitko nije uspio povezati nekoliko uzastopnih pogodaka i uglavnom je rezultat bio izjednačen ili u minimalnoj prednosti na jednoj strani. Na odmor se odlazi s minimalnom prednošću Norveške (13:12).

Nastavak susreta u Linkopingu donosi ponovno bolji početak Brazilaca koji mini serijom pogodaka odlaze na dva gola prednosti. No, tu Norvežani ubacuju u višu brzinu i serijom 8:1 uz vrlo raspoloženog Myrhola odlaze na pet pogodaka prednosti i stvaraju sve preduvjete da prelome utakmicu u svoju korist. Spomenuta razlika potrajala je par minuta, ali tada Brazilci odlučuju ponovno zakomplicirati stvari i pet minuta prije kraja dolaze na samo jedan razlike. U zadnjim minutama utakmice Mamelund uzima loptu u svoje ruke i zabija dva pogotka, a Ribeiro na 25:24 ne uspijeva realizirati jednu kontru, odnosno njegov udarac brani Erevik (12 obrana). Završilo je 26:25, a još jednu priliku da dođu do pobjede Brazilci će imati za dva dana protiv Japana.

Najbolji strijelac utakmice bio je iz redova pobjedničke ekipe Bjarte Myrhol sa sedam pogodaka, a Mamelund je dodao još pet. Brazilce su predvodili Pacheco sa šest i Bortolini s pet postignutih golova, a vratar Alexandre Vasconcelos je danas zaustavio 14 udaraca protivničkih igrača.