SP 2011. - Skupina D, 4. kolo, 18.01.2011, 20:15 h
Švedska 22:27 Argentina
Argentina

Argentina šokirala domaćina turnira

Josip Piršljin • utorak, 18.01.2011.

Argentinska reprezentacija nastavlja šokirati rukometni svijet. Nakon izborenog remija protiv Južne Koreje, tijesnog poraza od Poljske i pobjede nad Slovačkom, Argentinci su priredili novo iznenađenje svladavši domaćina Svjetskog prvenstva Švedsku rezultatom 27:22.

Argentinci su od prvog susreta dali nagovijestiti da će biti jedno od najugodnijih iznenađenja na turniru, no da će svladati i domaćina vjerojatno se nisu nadali niti oni. No, unatoč porazu Švedska ostaje ispred Argentine na drugom mjestu skupine D sa šest bodova, dok Južnoamerikanci imaju jedan bod manje. Ipak, Šveđane u posljednjem kolu očekuje teška utakmica protiv lidera skupine Poljske, a Argentina će nove bodove tražiti protiv Čilea.

Iako je Švedska imala početno vodstvo nakon pogotka Jonasa Källmana, puno bolje su utakmicu otvorili rukometaši Argentine. Serijom 4:0 su već na samom startu pokazali kako se neće lako predati i kako će se Šveđani morati dobro namučiti da im uzmu bodove.

Sastav kojeg vode Staffan Olsson i Ola Lindgren prvi put je do izjednačenja došao sredinom prvog poluvremena kada je za 6:6 zabio Niclas Ekberg. To nije obeshrabrilo Argentince koji su i dalje igrali vrlo čvrsto i agresivno.

Švedska do jedinog vodstva na utakmici dolazi u 21. minuti (9:8), no ono nije dugo trajalo. Vidal, Simonet i Fernandez vraćaju prednost Argentini koja je na predah otišla dva pogotka viška (12:10).

U drugom poluvremenu ponovno su Šveđani bili ti koji su zabili prvi pogodak, no zatim izabranici Eduarda Gallarda opet rade seriju od 4:0 i odlaze na 16:11, a prvi put pet pogodaka viška imaju u 43. minuti pri rezultatu 18:13.

Domaća ekipa se ipak približuje na 18:15 i 19:16, ali argentinski rukometaši hrabro i odlučno čuvaju svoju prednost. Švedska je bila nekoliko puta u prilici da smanji na dva gola zaostatka, no to im nije pošlo za rukom. Do kraja susreta Argentina je još i povećala svoje vodstvo tako da je dvoboj završio rezultatom 27:22.

Igračem utakmice proglašen je argentinski vratar Matias Schulz koji je skupio 17 obrana. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Federico Pizarro sa šest golova, dok je Jonas Larholm za Švedsku zabio jedan manje.