SP 2011. - Skupina A, 5. kolo, 20.01.2011, 18:00 h
Egipat 26:27 Bahrein
Bahrein

Bahrein iznenadio Egipćane

Mirza Seferagić • četvrtak, 20.01.2011.

Ekipa Bahreina uspjela je doći do prvih bodova na ovom Svjetskom prvenstvu zahvaljujući pobjedi nad Egiptom od 27:26. Egipćani su šest minuta prije kraja imali i dva gola prednosti, no onda je Bahrein zaigrao odlično u obrani te su uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist.

Egipat je u 6. minuti poveo sa 4:2, a u 14. su poveli i s 8:4 golom Belala Mabrouka, no Bahrein se nije predavao te su do kraja poluvremena postigli 11 pogodaka te su na odmoru zaostajali samo jedan gol razlike (15:16).

Moustafa Hussein je u 33. minuti ponovno odveo Egipat na dva gola prednosti (18:16) da bi u 54. minuti poveli s 24:22, no Egipćani nisu uopće nisu izgledali uvjerljivo.

Uporni izabranici Ulrika Kirkelyja nisu se predavali te su samo tri minute kasnije preokrenuli rezultat u svoju korist, a do toga su došli odličnom igrom u obrani te su tako prisilili Egipćane na tri izgubljene lopte u nizu nakon čega su reprezentativci Bahreina lakoćom poentirali.

U vodstvo 27:26 Bahrein je doveo Mohamed Almaqabi minutu i pol prije kraja utakmice nakon osvojene lopte Mohameda Merze, a Egipćani su potom imali priliku za izjednačenje, no Bahrein je u tom posljednjem napadu svojih protivnika imao jako puno sreće.

Loptu je prihvatio Ahmed El Ahmar te je uputio udarac koji je blokirala obrana Bahreina, a lopta se potom odbila u vratincu, pa na gol liniju gdje ju je u posljednji trenutak izbacio, danas odlični, golman Mohamed Husain. Bahrein je izdržao do kraja još 15 sekundi s loptom u svom posjedu te su tako došli do iznenađujućeg slavlja i prvih i jedinih bodova u Švedskoj.

Do pobjede ih je odveo sjajni Husain Alsayyad s devet golova dok je pet dodao Mahdi Madan. Fenomenalan je na golu bio i Husain sakupivši čak 22 obrane.

Kod Egipćana su najbolji bili Mabrouk sa sedam golova te El Ahmar i Fetouh Razek koji su upisali po pet pogodaka. I oni su također imali raspoloženog golmana, a Mohamed El Nakib upisao je 17 obrana. Ovom su se utakmicom obje reprezentacije oprostile od drugog kruga.