SP 2011. - Skupina B, 5. kolo, 20.01.2011, 21:30 h
Austrija 30:32 Mađarska
Mađarska

Mađarska svladala Austriju

Maj Gašparac • četvrtak, 20.01.2011.

U posljednjoj utakmici u skupini B, odigranoj u Linköpingu, rukometaši Mađarske pobijedili su reprezentaciju Austrije rezultatom 32:30.

Prvih deset minuta proteklo je u ravnopravnoj igri te niti jedna ekipa nije uspjela stvoriti prednost veću od jednog pogotka razlike. U 11. minuti Mađarska prvi put povećava, pogotkom Szabolsa Töra, svoju prednost na dva zgoditka prednosti. U tom trenutku rezultat je bio 7:5 u korist Mađara.

Uslijedilo je razdoblje dobre igre mađarskih rukometaša koji u 14. minuti, pogotkom Davida Katzirza za 9:6, povisuju svoju prednost na tri pogotka razlike. Kasnije se pokazalo kako je to bila i najveća prednost Mađara u prvom poluvremenu.

No, mađarska prednost nije dugo potrajala. Serijom od četiri uzastopna pogotka austrijski rukometaši preokreću rezultat, te u 21. minuti vode 10:9. Do kraja poluvremena reprezentativci Austrije igrali su znatno bolje od Mađara te, pogotkom Viktora Szilagyja povisuju svoju prednost, četiri sekunde pred kraj prvoga dijela, na tri pogotka prednosti. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 16:13 u korist austrijskih rukometaša.

Početnih pet minuta prvog dijela Austrija je uspješno održavala svoju prednost od tri pogotka razlike, a u 37. minuti prvi put, Szilagyjevim zgoditkom, povećava prednost na četiri pogotka. Rezultat je u tom trenutku bio 20:16 u korist reprezentacije Austrije.

No, austrijsko vodstvo nije dugo potrajalo. Uslijedilo je period bolje igre Mađara koji u samo dvije minute dostižu austrijsku prednost te, zgoditkom Timuzsina Schucha, poravnavaju rezultat na 20:20. U 45. minuti Mađari su poveli 23:22 pogotkom Tamása Ivánscika te su se tako ponovno našli u vodstvu, prvi put nakon 22. minute.

U nastavku utakmice Mađari, zahvaljujući nekoliko neiskorištenih austrijskih napada, nastavljaju povećavati svoju prednost. Tako je u 57. minuti Mađarska, pogotkom Gerga Ivancsika povisila svoju prednost na četiri pogotka razlike. U tim trenucima rezultat je bio 31:27 u korist Mađara.

Do kraja utakmice austrijski su rukometaši uspjeli samo smanjiti svoj zaostatak na dva pogotka, tako da je utakmica završila rezultatom 32:30 u korist Mađarske.

Najbolji strijelci u pobjedničkoj momčadi bili su Gábor Császár i Szabolcs Törő koji su postigli po pet pogodaka. Kod Austrijanaca najefikasniji bio je Viktor Szilagy koji je postigao sedam pogodaka te Janko Bozović koji je pet puta tresao protivničku mrežu.