SP 2011. - Skupina D, 5. kolo, 20.01.2011, 18:15 h
Argentina 35:25 Čile
Čile

Argentina uvjerljiva protiv Čilea

Josip Piršljin • četvrtak, 20.01.2011.

Rukometaši Argentine nastavljaju s odličnim igrama na Svjetskom prvenstvu. Nakon senzacionalne pobjede protiv domaćina Švedske, Argentinci su večeras svladali Čile s uvjerljivih deset pogodaka razlike i potvrdili plasman u drugi krug.

Argentinci su večeras u Göteborgu bez puno muke pobijedili Čile kojem je to bio četvrti poraz na turniru. Argentina, s druge strane, u skupini D ima tri pobjede, jedan remi i jedan poraz, te zbog pobjede nad Švedskom u drugi krug natjecanja prenosi dva boda gdje je čekaju Danska, Hrvatska i Srbija.

Do početnog vodstva čekalo se četiri minute, a imala ga je reprezentacija Čilea kada je zabio Marco Antonio Oneto Zuniga. Nakon toga raspucao se Argentinac Federico Pizarro koji je u utakmici protiv Švedske bio najbolji strijelac sa šest pogodaka.

Argentinci su se prvi put odvojili na dva pogotka razlike sedmercem Federica Fernandeza u 15. minuti za 7:5. Ipak, uporni Čileanci nisu se predavali već su napravili seriju 4:0 i okrenuli rezultat u svoju korist.

Izabranici Fernanda Luisa Capurra dva gola viška imali su i četiri minute prije kraja prvog poluvremena (12:10), no tada rukometaši Argentine serijom 5:1 preuzimaju vodstvo koje više nisu ispuštali do kraja susreta. Na predah su otišli s prednošću od 15:13.

Argentinci su u drugo poluvrijeme ušli puno angažiranije i agresivnije, te su vrlo brzo stvorili prednost koju Čileanci više nisu mogli sustići. Samo sedam minuta nakon početka drugog dijela momčad Eduarda Gallarda došla je na 18:13 i polako povećavala svoje vodstvo.

Deset minuta prije kraja susreta Federico Vieyra postigao je pogodak za 29:21, a tri minute nakon toga Argentina je prvi put imala deset pogodaka viška nakon precizno izvedenog sedmerca Pizarra. Tu razliku Argentinci su održali do isteka dvoboja pošto je završilo 35:25.

Najefikasniji strijelac, a ujedno i igrač utakmice bio je Argentinac Pizarro koji je mrežu Čilea tresao devet puta. Za poraženu ekipu najviše pogodaka zabio je Emil Feuchtmann Perez koji se sedam puta upisivao u strijelce. Argentinski vratari skupili su 12 obrana, a kolege na suprotnoj strani deset.