SP 2011. - Skupina A, 5. kolo, 20.01.2011, 18:30 h
Njemačka 36:26 Tunis
Tunis

Nijemci pobjedom u drugi krug

Mario Glasnović • četvrtak, 20.01.2011.

U skupini A dva suparnika imala su sve u svojim rukama, pobjedom bi obje momčadi sebi osigurale prolazak u drugi krug. Vitalnu pobjedu na kraju su izborili Nijemci koji su porazili Tunižane s 36:26.

Nakon jučerašnje loše predstave protiv aktualnih svjetskih prvaka, Francuza, njemački rukometaši danas su osvijetlili obraz protiv nejakog Tunisa. Tunižani su opterećeni političkom situacijom u svojoj domovini pokušali napraviti čudo i pobijediti, ali to im nije pošlo za rukom.

Prvo poluvrijeme obilježili su brojni rezultatski preokreti. U prvih osam minuta Nijemci su dva puta imali +3. Vodili su s 5:2 i 6:3, najviše zahvaljujući golovima Sebastiana Preissa koji je postigao tri pogotka, dva puta mu je lijepo asistirao Hens. Nakon toga kreće "oluja" Tunisa koji na krilima Selima Hedouija u šest minuta postižu pet uzastopnih golova i vode sa 8:6. Njemački izbornik Heiner Brand odmah je reagirao i zvao time-out.

Tunis kroz sljedećih nekoliko minuta održava +2, a Njemačka tek u 20. minuti izjednačuje na 11:11. Brandovi momci tada ubacuju u višu brzinu i zahvaljujući obranama Bittera te golovima Krausa odlaze na odmor s prednošću od tri gola razlike, bilo je 15:12 za Njemačku.

Prvih pet minuta nastavka Tunis je golovima Issama Teja i Touatija došao na -1, ali tada je njemačka reprezentacija "stisnula gas" i pregazila Tunis. U pet minuta su postigli pet uzastopnih golova i poveli s 21:16. Golove postižu Kraus, Glandorf, Klein, Preiss i Hens.

U 48. minuti crveni karton je dobio Tunižanin Gatfi koji je neugodno faulirao Kleina. Nakon toga je bilo jasno da nema nikakvih šansi za eventualni preokret. Zadnjih 10-ak minuta razlika je rasla na +7. Konačnih deset razlike postavio je u zadnjim sekundama Patrick Groetzki. Na kraju je bilo 36:26 za Njemačku.

Nijemci su pobjedom prošli dalje, ali ne prenose niti jedan bod zbog dva poraza od Španjolaca i Francuza. Tunis je samo jednom okusio draž pobjede u ovome prvenstvu, svladali su samo slabašni Bahrein. Treba napomenuti da rukometašima Tunisa nije bilo lako, mnogi od njih su se brinuli za sudbinu svojih najmilijih. I sami igrači su priznali da se zbog teške situacije u svojoj zemlji nisu mogli u potpunosti koncentrirati na rukomet.