SP 2011. - Skupina C, 5. kolo, 20.01.2011, 20:30 h
Srbija 28:38 Rumunjska
Rumunjska

Rumunjska razbila Srbiju

Damir Žbulj • četvrtak, 20.01.2011.

U posljednjem susretu skupine C Srbija je odmjerila snage s Rumunjskom, a u dvoboju dvaju susjeda uvjerljivu pobjedu odnijeli su rumunjski rukometaši...

Srbija je protiv Rumunjske odigrala susret, koji im, u rezultatskom i bodovnom smislu, nije imao nikakvu važnost. Bod osvojen protiv Hrvatske prenose u iduću fazu natjecanja, a dvoboj s Rumunjima iskoristili su za odmor igrača te uigravanje nekih novih akcija u obrani i napadu.

Od početka susreta bilo je vidljivo kako se niti jedna reprezentacija večeras neće posebno truditi u obavljanju obrambenih zadaća. Nakon dvije minute igre Rumunji su otišli na 3:1, a dva gola na startu je za Rumunjsku postigao Ghionea. Prednost od dva pogotka razlike, pogotkom Alexandru Stamatea, ostala je i na isteku pete minute, ali s dva pogotka Ilića i jednog Stojkovića Srbija okreće rezultat u svoju korist, na 6:5.

Rumunji u 12. minuti golom Novanca ponovno odlaze na dva razlike, ali do 14. minute srpski rukometaši ponovno utakmicu vraćaju u egal. U 18. minuti Bojinović poravnava na 13:13, ali rumunjski rukometaši tada postižu tri pogotka u nizu te odlaze na 16:13.

Na isteku 25. minute Muresan rumunjsku prednost diže na plus četiri, ali dva gola Šešuma smanjuju rezultat na 18:16. Međutim, golovima Alexadru Stamatea i Muresana, Rumunji odlaze na 20:16, a sa sedam metara Ilić u posljednjoj minuti postavlja rezultat prvog poluvremena na 20:17. U prvom dijelu, Ilić je bio najbolji strijelac Srbije s četiri pogotka, dok je kod Rumunja Ghionea zabio pet, a Stamate i Novanc dodali su po četiri gola.

Nakon pet minuta igre u nastavku Srbija, pogotkom Ilića, uspijeva smanjiti rezultat na 21:20, a Nikčević i Ilić u narednim minutama održavaju priključak s Rumunjima. Ipak, Florea i Jurca ponovno vraćaju rumunjsku prednost na tri pogotka.

U posljednju četvrtinu utakmice ulazi se prednošću Rumunja 29:25, a tu prednost s lakoćom održavaju, ali i povećavaju te se u posljednjih osam minuta ulazi s plus sedam Rumunja, na semaforu je bilo 34:27.

Srbi su u posljednjim minutama dvoboja u potpunosti prestali aktivno igrati, čekajući posljednji zvižduk suca pa Cristian Stelian Fenici, pet minuta prije kraja, podiže prednost na 36:27, a Alexandru Stamate, minutu kasnije, prednost diže i na deset golova viška za Rumunjsku.

Deset golova prednosti za Rumunjsku ostalo je i do kraja dvoboja, završilo je 38:28, a u pobjedničkoj ekipi istaknuo se Alexandru Stamate, najbolji igrač utakmice, s devet postignutih golova. Kvalitetno su ga pratili Muresan i Ghionea, koji su zabili svaki po šest pogodaka. U srpskim redovima Ilić je zabio šest, dok je Vujin postigao pet zgoditaka.