SP 2011. - Skupina I, 1. kolo, 22.01.2011, 18:30 h
Njemačka 27:24 Island
Island

Njemačka iznenadila Island

Martina Oštrić • subota, 22.01.2011.

Reprezentacija Njemačke došla je do prve pobjede u drugom krugu. Rezultatom 27:24 svladali su favorizirani Island, te došli do prva dva boda u drugom krugu...

U drugoj utakmici skupine I susreli su se Njemačka i Island. Island je nakon prvog kola prenio četiri, dok su Nijemci u drugo kolo došli bez osvojenog boda, te, za ikakvu šansu za prolazak u polufinale hitno su trebali bodove protiv Islanđana.

Želja je s njihove strane bila vrlo očita. Premda su Islanđani prvi došli do vodstva od 2:0, Nijemci su ti koji su u prvom dijelu vodili glavnu riječ. Dok su su se pobjednici skupine B pokušavali snaći, Brandova momčad već je imala 6:4. Najviše što su se Islanđani uspjeli približiti svojim protivnicima bilo je -3, no Preiss, Pfahl i suigrači brzo bi se vratili i podigli prednost.

Samo tri minute prije kraja poluvremena Nijemci su svoju prednost od četiri pogotka trebali mirnom završnicom prenijeti u drugo poluvrijeme. Ipak, dva brza gola Islanđana, i krivi Time-out Heinera Branda na kraju prvog dijela donijela su 15:13.

Drugo poluvrijeme nije su puno razlikovalo od prvog. Islanđani su i dalje dostizali njemačko vodstvo, što im je konačno i uspjelo u 42. minuti kada je bilo 22:22. No, to je uglavnom bilo sve od njih što se tiče ove utakmice. Glandorfu i Kleinu ulazilo je sve što su uputili prema golu, dok se se s druge strane lopte lijepile za njemačkog vratara Heinevettera.

Njemačko je vodstvo tako otišlo na četiri pogotka razlike, no ovoga puta Island nije uspio napraviti baš ništa kako bi im se približio. Na kraju, Island je ostao na četiri boda, i svoje će prve bodove u drugom krugu tražiti u utakmici protiv Španjolske.