SP 2011. - Skupina I, 1. kolo, 22.01.2011, 20:45 h
Francuska 37:24 Mađarska
Mađarska

Francuskoj ponovno uvjerljiva pobjeda

Mihaela Bradovski • subota, 22.01.2011.

Momčad aktualnih prvaka u prvom susretu drugoga kruga s 13 je pogodaka prednosti svladala Mađarsku, no Francuzi su se u ovom dvoboju namučili više nego što krajnji rezultat sugerira. Posebno se to odnosi na period između pete i 20. minute. Fernandez i društvo slavili su uvjerljivo, no igra u spomenutom periodu nije bila niti blizu takvog dojma...

Većim dijelom prvog poluvremena na igri Francuske bile su vidljive posljedice neočekivanog remija u prošlom susretu, no aktualnim je prvacima pet pogodaka prednosti već do odlaska na odmor osigurala širina na klupi. Do treće minute igralo se pogodak za pogodak, a onda je Omeyer obranom pokrenuo prvo mini odvajanje svoje momčadi.

Međutim, jednako raspoložen u dvoboj nije krenuo Nikola Karabatić koji je već na startu promašio nekoliko šuteva. Još je slabiji bio Abalo neshvatljivo izgubivši preko nekoliko lopti. Onestu takvo izdanje nije ostavilo ravnodušnim i u ranoj fazi susreta odlučio se na par izmjena.

Doduše, valjda napomenuti kako je takva francuska igra stigla i kao posljedica odličnog mađarskog izdanja u defenzivi. Mađarski šuteri nisu bili na ništa boljoj razini od protivničkih, no obrana je svojom pokretljivošću i koncentracijom kreirala izjednačenje i prelazak u vodstvo. U 12. minuti za 8:6 pogodio je Ilyes.

Učinak

Nikola Karabatić i Tamas Mocsai susret su okončali sa sedam pogodaka na kontu, dok je jedan manje postigao Accambray. Na vratima Francuske veliku većinu utakmice proveo je Karaboue, a kraj je dočekao s 52 posto uspješno obranjenih mađarskih pokušaja. Nandor Fazekas i Roland Mikler zajedno su upisali 12 obrana, svaki po njih šest.

Francuska je u prvih pet minuta postigla pet pogodaka, a onda joj je za isto trebalo idućih 15. U trenucima kada je Mađarska preuzela vodstvo Francuska je u obrani morala zaigrati na ofenzivniju formaciju vrebajući na pogreške i prilike iz kontranapada, no niti oni nisu prolazili prema očekivanjima.

Ključan je za dostizanje vodstva, a zatim i njegovo preuzimanje bio kapetan Jerome Fernandez koji s dva pogotka u nizu koristi jedno mađarsko isključenje, a minutu prije kraja prvog dijela postavlja prvih +4 na susretu. Osim njega, s četiri se pogotka u tom razdoblju istaknuo i Roine, no njegovi su pogoci stigli kao plod akcija ostatka momčadi dok je Fernandez u spomenutim minutama odgovornost preuzeo na sebe - i pogodio.

Najbolji mađarski pojedinac Tamas Mocsai u nastavak je startao novim pogotkom, ali posljednja linija nije uspjela zadržati visoki ritam iz prvoga dijela. Razbranio se početkom druge polovice susreta i Daouda Karaboue i Francuska je konačno igrala i držala vodstvo kakvo se očekivalo od početka. U 42. minuti Fernandez postavlja 25:16, ali i seli na klupu zbog ozljede koljena.

Sastav Lajosa Mocsaija u nastavku je izgubio konce igre i Francuska je neobično blijed i neuvjerljiv ulazak u utakmicu u 47. minuti pretvorila u vodstvo od 12 pogodaka prednosti. U istoj je minuti svoj prvi pogodak postigao Gyula Gal. Osim s poteškoćama u akcijama pred francuskim vratima Mađarska se morala pomiriti i s gubitkom Zubaija koji je desetak minuta prije kraja zaradio treće isključenje.

Za razliku od susreta sa Španjolskom Onesta se za povlačenje umornih pojedinaca odlučio tek u posljednjih nekoliko minuta, no to nije spriječilo Arnauda Binga i Francka Junillona da i svoje ime upišu u listu strijelaca. Konačnih 37:24 postavio je Joli na asistenciju Omeyera; bio je to treći francuski pogodak u nizu.