SP 2011. - Skupina II, 1. kolo, 22.01.2011, 18:15 h
Srbija 24:28 Švedska
Švedska

Švedska pobijedila Srbiju

Mario Glasnović • subota, 22.01.2011.

U skupini II susreli su se domaćin Švedska i Srbija. Obje ekipe trebale su pobjedu iz ovog susreta kako bi održale svoje šanse za prolazak u polufinale.

U prvih deset minuta igra je bila izjednačena. Igralo se gol za gol, a Srbija je u 11. minuti pobjegla na +2 golovima Vujina i Stojkovića. Bilo je 7:5 za Srbiju, a to je bio dobar povod švedskome stožeru, Olssonu i Lindgrenu, da pozove time-out. Šveđani se nakon toga vraćaju i golovima Oscara Carlena i Jonasa Larhloma te izjednačuju na 7:7.

Nakon nekoliko minuta igralo se opet kao na početku poluvremena, gol za gol. Švedska u 24. minuti dolazi u vodstvo pogotkom Niclasa Ekberga koji je zabio za 11:10. Srbi tada zovu time-out te nakon toga s tri uzastopna gola podižu na 13:11. Šveđani smanjuju golom iz sedmerca, precizan je bio Ekberg. Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću Srbije, rezultat je bio 13:12.

Drugi dio pružio je reprizu prvog poluvremena, neizvjesnost i veliku borbu većinu vremena. Tek su u posljednjim minutama domaćini uspjeli ostvariti prednost nad Srbijom.

Srbi su poveli s dva razlike pogotkom Nikčevića, nakon toga isključenje zarađuje Danmir Čurković. Šveđani iskorištavaju igrača više i s tri uzastopna pogotka uspjevaju dostići Srbiju i doći u vodstvo, dok se Srbija vraća golom Vujina iz sedmerca.

Ostatak poluvremena igra se kao u prvome dijelu, gol za gol. Neizvjesno je bilo sve do 50. minute, Švedska je vodila s 21:20, a u napadu Momir Rnić gađa stativu. Slijedi kontra Šveđana koju oni iskorištavaju i bježe na +2. Srbi s nekoliko individualnih grešaka gube loptu, u kontranapadu je precizan Ekdahl Du Rietz i domaćini bježe na 23:20.

Posljednjih nekoliko minuta Šveđani golovima Carlena i Ekdahla Du Rietza podižu prednost na nedostižnih +5, u završnici susreta treće isključenje zarađuje Čurković, čime dobija i crveni karton. Konačni rezultat bio je 28:24 za Švedsku.

Kod domaćina su najefikasniji bili Ekdahl Du Rietz sa šest golova i Carlen s pet golova. U reprezentaciji Srbije su najbolji bili Ilić i Vujin s po pet pogodaka, a četiri je dao Nikčević.

Domaćini s ovom pobjedom imaju četiri boda, dok Srbija ima jedan, čime si je uvelike umanjila šanse za prolaz u polufinale. Sutra Srbija igra protiv Poljske, a Švedska se susreće s Hrvatskom.