SP 2011. - Skupina II, 2. kolo, 23.01.2011, 20:15 h
Argentina 24:31 Danska
Danska

Argentina pritisnula u nastavku

Mihaela Bradovski • nedjelja, 23.01.2011.

Reprezentacija Danske stigla je do još jedna pobjede. Za razliku od dvoboja s Hrvatskom Argentina se na pristojnom zaostatku držala sve do same završnice, a sredinom druge polovice susreta uspjela se približiti na tek dva pogotka minusa...

Reprezentativci Danske već su u prvome, poprilično nezanimljivom poluvremenu, stigli do opipljive prednosti. Prednost od pet pogodaka razlike mogla je biti i uvjerljivija, no Danci su svjesni da ih do kraja Prvenstva očekuju daleko teže utakmice i nisu željeli nepotrebno trošiti energiju. Posebno je raspoložen u prvoj polovici dvoboja s pet pogodaka bio Mikkel Hansen. Upravo je on u 20. minuti pogodio za najveću razliku - 13:7.

Za razliku od Danske, koja je od početka s lakoćom poentirala i s krila i iz daljine, Argentincima je, posebno u uvodnim minuta, problem stvarala bezidejnost. Upravo zahvaljujući tome, i trima obranama Rasmussena, sastav Ulrika Wilbeka stigao je do prednosti koja sve do kraja nije bila ozbiljno ugrožena. Argentina se u napadu posebno mučila u periodu od 8. do 12. minute u kojem nisu uspjeli poentirati niti jednom.

Popravak realizacije stigao je s isključenjem Lauge Schmidta, a odmah zatim i Sven Hansena - momčad Eduarda Gallarda tada je stigla s već spomenutih 13:7, na samo tri pogotka razlike. U samoj završnici prvoga dijela problema s postizanjem pogodaka imala su oba sastava, a argentinski vratar Fernando Garcia čak je dva puta u istoj minuti izlazio kao pobjednik iz čistih Hansenovih prilika.

Jasper Noddesbo u 37. minuti diže rezultat na 19:12, no novo isključenje Argentincima pruža priliku za vraćanje razlike na standardnih +5 za dansku vrstu. Na ulasku u posljednjih 15 minuta susreta argentinski su reprezentativci ubrzali svoju igru i pogocima Fere, Querina i Miguelesa stigli do 24:22, a optimizam njihovim navijačima dala je i obrana Garcije u trenucima kada su imali igrača manje.

Međutim, argentinsko veselje i nada nisu trajali duže od sedam minuta. Sondergaard u 53. pogađa za 27:23, a dvije minute kasnije budi se i Hansen i razliku vraća na +6. Konačnih 31:24 postavio je Jensen udarcem s linije sedam metara. Iako je njegov kadar stigao do nove pobjede danski izbornik zasigurno neće biti zadovoljan brojem primljenih pogodaka.