SP 2011. - Skupina I, 2. kolo, 24.01.2011, 20:30 h
Norveška 26:31 Francuska
Francuska

I branitelji u polufinalu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 24.01.2011.

Nakon što je u prvom susretu dana Španjolska svladala Island reprezentativcima Francuske bilo je jasno kako današnja pobjeda znači i odlazak u polufinale. Do njega je Onestina vrsta i stigla, no ponovno u njezinoj igri nije bilo prijašnje uvjerljivosti i lakoće...

Nakon još jednom slabog poluvremena, a odnosi se to na francusku igru u prvom dijelu dojam iz protekle dvije utakmice sve je snažniji - sastav Claudea Oneste ne briljira. Francuzi su na odmor otišli s tri pogotka prednosti, no mnogo toga nije štimalo u njihovoj igri, a za razliku od prijašnjih izdanja, u današnjih prvih pola sata utakmice razočarala je prvenstveno obrana.

U petoj minuti Francuska je bila ona prava, iz tri kontre postigla je tri ekspresna pogotka i rezultat podigla na 4:1. Spomenutoj razlici koju su aktualni prvaci držali većim dijelom prvog poluvremena potpomognula su norveška isključenja - u prvih 16. minuta susreta Norvežani su čak šest minuta igrali s igračem manje.

Kada je u pitanju igra kompletne momčadi Roberta Hedina na nju nema previše zamjerki. Hansen je sa svojih šest od ukupno 14 pogodaka do odmora posebno namučio Omeyera; francuski vratar uspio je skupiti tek pokoju obranu.

I dok je Francuska odigrala sjajnu petu minutu, Norveška je uzvratila nakon 21. Samuel Honrubia tada za Francuze postavlja +4, najveću razliku do odmora, no već pet minuta kasnije, ponajprije zahvaljujući raspoloženom Hansenu norveški reprezentativci Onestinom sastavu pušu za vrat sa svega pogotkom zaostatka. Nakon zatraženog time-outa francuska se vrsta uspjela sabrati i s koliko toliko solidnom prednosti dočekati nastavak.

A sve što se događalo početkom nastavka išlo je na mlin pobjedničkog sastava. Norvežani su u ponovno zaredali s isključenjima, u napadu su jeftino prodali nekoliko lopti, a nakon skoro tri četvrtine susreta javio se i Omeyer. Od 33. do 42. minute, zbog svih nabrojanih faktora, Norveška je postigla tek jedan pogodak.

S druge strane, Francuska ne propušta takve prilike i na ulasku u 44. minutu stiže do devet pogodaka prednosti - odličan je u tom periodu, s četiri pogotka, bio William Accambray.

Norveška klupa tada je pravovremeno reagirala i pozvala minutu odmora, a novo smanjenje razlike, ovoga puta na -4, postavio je sedam minuta prije kraja Christoffer Rambo. Dvije minute kasnije Samdahl svoju momčad približava na 26:23 i u tom trenutku Norveška najveće favorite turnira lomi njihovim oružjem - kontranapadima.

Za ipak mirniji završetak susreta pobrinuo se kapetan Jerome Fernandez s dva vrlo važna pogotka, mirne su ruke bili i Karabatić i Abalo i na kraju je polufinale osigurano pobjedom od pet pogodaka prednosti.