Uspješan dan španjolskih predstavnika

Mihaela Bradovski • nedjelja, 27.03.2011.

Oba španjolska predstavnika koja su u nedjelju izašla na parket, nakon prvih utakmica osmine finala nalaze se korak bliže do iduće faze natjecanja. Ciudad Real slavio je na gostovanju u Francuskoj, dok je Barcelona na domaćem terenu svladala Veszprem...

Chambéry Savoie - Renovalia Ciudad Real

Čovjek razlike u susretu francuskog Chambéryja i Ciudad Reala bio je vratar gostujućeg sastava Arpad Šterbik. Rukometaši španjolskog sastava u drugi će susret prenijeti tri pogotka prednosti, a u današnjoj pobjedi Šterbik je sudjelovao s 18 obrana. Kao što su očekivali i najavljivali gosti su do uspjeha došli teško, domaćin je razliku održavao na tek nekoliko pogodaka, a četiri pogotka zaostatka na odmoru na kraju su smanjena na -3.

Najbolji pojedinac u pobjedničkom sastavu povukao je svoju momčad upravo u minutama pred odlazak na odmor. S druge strane, ofenzivci Ciudada dosta su se mučili, o čemu je svjedočila i statistika uvodnih minuta. Chambéry je poveo s 5:4, no španjolska je klupa brzo reagirala; obrambena je linija pojačala tempo i uz spomenute obrane, odnosno uspješne kontranapade na odmor se otišlo s rezultatom 11:15.

Domaći su nakon 7:10 izgubili ritam, pomogla nije niti pauza i sve do 17. minute drugoga dijela djelovali su zrelo za uvjerljiviji poraz. Stajalo je tada na semaforu 25:18 za goste, no zahvaljujući 6:1 seriji Chambéry je došao u priliku da u posljednjoj minuti pokuša stići do poraza od dva pogotka razlike. No posljednji uspješni šut ipak je bio onaj Cheme Rodrígueza.

Najuspješniji strijelac na susretu bio je Edin Bašić s osam pogodaka, dok su kod gostiju najuspješniji bili Alberto Entrerríos i Jurkiewicz s četiri.

Barcelona Borges - MKB Veszprem

Još veće šanse za prolazak u četvrtinu finala ima Barcelona koja je mađarski sastav kući ispratila sa sedam pogodaka minusa. Tako su domaći ponovili prošlogodišnju priču, a ključan period za ovo slavlje bile su minute nakon povratka na parket.

Veszprem je na ovo gostovanje stigao bez vratara Fazekasa, no probleme su prije svega imali u napadačkoj liniji. Najbolji klupski strijelac u Ligi prvaka, Marko Vujin, postigao je tek tri pogotka, sva tri s linije sedam metara. Vratar Perić ostavio je pak odličan dojam, baš kao i Sjöstrand - obojica su susret završili s 19 obrana.

U prvome poluvremenu Barcelona je teško dolazila do odvajanja i u takvoj izjednačenoj igri na odmor se otišlo s tek pogotkom razlike. No u drugome se dijelu podigla igra domaće obrane i napada i već u 41. minuti mađarski je sastav zaostajao četiri pogotka. Posljednji znakove otpora Veszprem je dao pri rezultatu 21:19, ali posljednjih 15 minuta u potpunosti pripada domaćim rukometašima. Atmosferu je posebno podigla 6:0 serija na samom završetku - do kraja su gosti uspjeli postići tek jedan pogodak.

Renato Sulić u ovaj je poraz ugradio svojih pet pogodaka, dok je na drugoj strani najuspješniji bio Tomas s jednim pogotkom više.