Liga prvaka - Završnica, osmina finala, 27.03.2011.
Bosna BH Telecom 22:31 Čehovski Medvedi
Čehovski Medvedi

Medvedi pokazali snagu u Sarajevu

Ivan Trebotić • nedjelja, 27.03.2011.

Nadali su se rukometaši Bosne povoljnom reuzltatu i da na uzvrat odu sa nekakvim šansama za još jedan veliki podvig. U odličnoj atmosferi Studenti ipak nisu uspjeli u svom naumu...

Rukometaši Bosne Sarajevo su samim ulaskom u osminu finala ostvarili najveći uspjeh kada je u pitanju bosanski rukomet. Malo je tko to očekivao, ali su Studenti(popularni naziv za rukometaše Bosne) sa svojim trenerom Irfanom Smajlagićem uložili mnogo truda i ostvarili ono čemu su se potajno nadali. U osmini finala izvukli su rusku momčad Čehovske Medvjede koja je objektivno jača ekipa od Bosne sa višestruko većim budžetom.

Znao je to Irfan Smajlagić, ali nije se htio predati sa svojim momcima. Računao je na vatrenu publiku i potencijal svojih igrača koji još nisu dotakli vrh svojih mogućnosti. Prva utakmica se odigrala u KSC Skenderiji u dvorani ''Mirza Delibašić'' pred oko 4000 navijača. Ova utakmica je trebala pokazati upravi Bosne i Smajlagiću koliko je klub udaljen od vrha Lige prvaka.

Čehovski Medvjedi je moćna ekipa sastavljena većinom od ruskih reprezentativaca. Predvođeni su iskusnim igračima, redom dugogodišnjim reprezentativcima Rusije, poput Alekseja Rastvorčeva, Alekseja Kamanjina i Vitalija Ivanova. Visoka ekipa kojoj je forte plitka obrana sa zidom sastavljenim od teškaša. Na to su računali i rukometaši Bosne, pa su mislili svojom obranom, koja je najbolji dio Smajlagićeve momčadi, dođi do lakih golova i pretrčati Čehovske teškaše.

Izvrsno su to zamislili igrači Bosne na čelu sa trenerom, ali takvu igru prikazali su ruski rukometaši i u samom početku utakmice poveli 4:0. Rusi su došli u Sarajevo ostvariti pobjedu s kojom će osigurati prolazak i tako su se postavili od prve minute.Studente napad nikako nije išao pa su prvi gol dali iz sedmerca tek u desetoj minuti, a strijelac je bio srednji vanjski Karačić. Lošoj realizaciji momčadi iz Sarajeva je pridonio i odlični ruski golman Oleg Grams. Prvi gol iz igre Bosna postiže u čak četiri minute kasnije i to preko mladog Memića. Unatoč tome što su domaći napokon malo proigrali tri minute prije kraja prvog poluvrema Medvjedi dolaze do najveće prednosti od deset razlike.

Na poluvremenu je semafor prikazivao 16:7 za goste. U nastavku izabranici Pipe kreću mnogo angažiranije u obrani i efikasnije u napadu ali iskusni gosti ne daju priliku približiti se. Puno bolje su u nastavku odigrali domaćini i dali sve od sebe da bi utakmicu učinili zanimljivom, ali iskusna ekipa poput Čehovskih Medvjeda je susret rutinski privela kraju. Zadnjih deset minuta minuta Studenti prikazali dobru igru postigavši devet golova u tom razdoblju.

Konačnih 22:31 za Čehovske Medvjede nije razočaralo publiku u Skenderiji. Iako domaćine nije išlo protiv kvalitetnijeg suparnika navijači su prepoznali trud i želju svojih ljubimaca i ispratili ih velikim pljeskom. Kod gostiju najbolji strijelac je bio Dibirov sa šest pogodaka, dok su za domaćine najbolji bili Karačić, Kapisoda i desno krilo Raković sa po tri pogotka. Uzvrat se igra 31. ožujka u Čehovu koji će vjerojatno biti čista formalnost za Medvjede, a Bosna će se oprostiti od iznimno uspješne sezone u Ligi prvaka.