Zabok još uvijek bez pobjede

Branko Barić • četvrtak, 14.04.2011.

Košarkaši Borika u šestom kolu Lige za prvaka ubilježili su svoju drugu pobjedu, prvu nakon Cibone u prvom kolu, te njome zacementirali svog protivnika na samom dnu poretka osam najboljih hrvatskih momčadi...

Zabok niti u šestom nastupu u Ligi za prvaka nije uspio doći do svoje prve pobjede. Treći put su se ove sezone susreli s Borikom i treći put su poraženi. Ovog puta u Jazinama nisu uopće bili daleko, unatoč lošem ulasku u susret. Zadrani su odmah poveli sa 7:0, no nakon minute odmora koju je pozvao Dragutin Črnjević gosti su se konsolidirali i brzo vratili u susret.

Sredinom druge četvrtine košem Smajlagića Zabok prvi puta dolazi u vodstvo (35:36), dok u 28. minuti ima najvećih (51:58). No odmah je uslijedila serija 13:0 domaćina kojom već do kraja četvrtine odlaze na 64:58. Susret je definitivno prelomljen u 34. minuti košem Škifića uz dodatno bacanje za 79:69, od čega se se Zagorci više nisu uspjeli oporaviti. Do kraja je razlika u jednom trenutku otišla i na 15 poena, da bi se sve okončalo s 90:79.

Škifić s 28 i Čakarun s 26 poena prva su imena kod domaćih, dok je dvoznamenkast bio još i Pešut s 12 koševa. Lež je na drugoj strani ubacio 17, a Smajlagić poen manje, no u posljednjoj četvrtini ostao je bez koša.